הקיץ – כבר פה! אבל יחד עם השמש, הים, הבריכה, הכייף והווייב של החופש - מגיע הצורך המשמעותי להיצמד למסנן הקרינה. ד"ר להבית אקרמן, רופאת עור ויועצת מדעית למותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש- פוזה הסבירה: "נזקי השמש מצטברים לאורך השנים, ובמדינה כמו ישראל אנו חשופים לנזקיה כל השנה, אך בקיץ יש צורך בשימוש תכוף, נכון ויומיומי, על מנת לייצר הגנה מספקת".

"לא מספיק למרוח קרם הגנה רק כאשר הולכים לים, לבריכה או לחופשה",הסבירה ד"ר אקרמן. לדבריה, אנו חשופים לנזקי השמש גם בפקק במכונית, כאשר יושבים מול חלון במשרד, כאשר הולכים לאסוף את הילד מהגן, בריצה, הליכה וכדומה, ולכן על מנת לייצר הגנה מספקת יש צורך במריחה קבועה,  לאורך כל היום  וכל השנה.

כדי להצליח להתמודד מול השמש הקופחת של הקיץ הישראלי, ד"ר אקרמן ריכזה עבורנו מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על עור הפנים:

חשוב לבחור מסנן קרינה המכיל הגנה גם בפני UVA וגם בפני UVB
שתי סוגי הקרינות הללו פוגעים בעור ובחשיפה מתמשכת מזיקים לו ולכן ישנה חשיבות רבה לשימוש יומיומי. חשוב שמסנן הקרינה יהיה מותאם לסוג העור ולסוג הפעילות. במידה והתכשיר לא יהיה נח לשימוש, או יותיר את העור דביק ועם "מסיכה" לבנה - הוא לא יכנס לשימוש קבוע,  ובהגנה משמש מה שלא קבוע - הרבה פחות מגן.

זאת הסיבה שיש היום בשוק שלל תכשירים במרקמים שונים, שמתאימים לכל סוגי העור ואפילו מכילים גוון, כך שניתן לחסוך שימוש במייקאפ למי שמעדיפה לחסוך בשכבות בעונה הלחה. ישנם תכשירים שמותאמים לעור רטוב ומזיע, יש תרסיסים שניתן למרוח בקלות על ילדים ואזורים עם שיער וכאלה שמתאימים לפנים מבלי שיותירו את הפנים דביקות ולבנות, לדוגמאת שלל מוצרי השמש מסדרת אנתליוס של לה רוש-פוזה.   

כיצד  נדע לבחור את מסנן הקרינה האידאלי עבורנו? ואיך נדע איזה תכשיר מתאים לנו מתוך המגוון הקיים בשוק?

  • תכשירים נוחים ויעילים המספקים הגנה מהשמש -  בחרו בתכשירים קלים לשימוש, נוחים, המספקים הגנה מלאה מהשמש, המשלבים מספר פתרונות ובכך חוסכים 'שכבות של תכשירים'.
  • מומלץ בקיץ להשתמש בתכשירים במרקם קליל, הממעיטים בשכבות בכדי לא להעמיס על העור ולא לגרום למראה מבריק. כמו כן להשתמש בקיץ אך ורק בתכשירים הנספגים בקלות ולא כאלה שנוזלים בשניה שיוצאים לשמש.
  • לפני שאתם רוכשים תכשיר תבקשו מהרוקח לנסות באמצעות דוגמיות את המוצר ובדקו: את המרקם שלו – נעים לכם? שהוא נטול שומן ולא מותיר את העור דביק,  וכן יש תכשירים שמגיעים  גם עם גוון, כך שניתן לחסוך בשימוש במייקאפ.
  • חפשו תכשירים איכותיים אשר נותנים הגנה רחבה מהשמש ובעלי מסנני קרינה איכותיים ומוכחים התכשיר חייב להתאים לסוג העור ולאופי הפעילות. מי שנמצא כל היום בחוץ יעדיף תכשיר במרקם קליל ולא דביק, ספורטאים יעדיפו נוזל, לילדים תכשיר בצורת ספריי וכדומה.
  • נסו לחסוך בשכבות ולמצוא תכשירים אשר נותנים בתכשיר אחד מענה למספר בעיות - הגנה, לחות, אנטי אייג'ינג, גוון ועוד.
  • לא לשכוח לחדש את מסנן הקרינה בהתאם לאופי הפעילות ובהתאם להוראות הרשומות על האריזה.
  • בחרו מסנן קרינה שלא יעיק על שגרת הטיפוח- למשל תכשיר עם גוון- ככה השימוש יטמע בקלות בשגרת היומיום. מה שלא נח- לא יהפוך לשגרה.