"ביקרתי באברבנאל כי רציתי להכיר את הדמויות עבורם אני מעצב, חשוב לי להיכנס לעומק  ולדעת מי הלקוח הסופי, כדי ליצור עבורם את העיצוב, שיהיה גם אופנתי וגם יענה על הצרכים", מספר המעצב הוותיק דורון אשכנזי, אשר עסק בחודשים האחרונים בעיצוב קולקציה ייחודית עבור מטופלי המרכז הרפואי לבריאות הנפש אברבנאל.

הקולקציה הלא שגרתית הזאת, ממי שמעצב כבר שנים אופנת עלית לגברים, מגיעה בעקבות פניה של עמותת "ידידי נפש אברבנאל" והנהלת המרכז הרפואי לבריאות נפש אברבנאל, שיחד החליטו ליזום מהלך של עיצוב מחדש לבגדי הפנאי של המטופלים. הם פנו אל דורון אשכנזי, מוותיקי מעצבי האופנה בארץ, שנענה לבקשתם ועיצב בהתנדבות קולקציה של בגדי פנאי.  

קולקציה למטופלי אברבנל, עיצוב דורון אשכנזי  (צילום: דרור כץ)
קולקציה למטופלי אברבנל, עיצוב דורון אשכנזי (צילום: דרור כץ)

"אני מאוד אוהב שיתופי פעולה עם גופים שונים ומצאתי אתגר רב בעיצוב של תחום שהוא בדרך כלל מאוד סטיגמטי  - 'בגדי בית חולים'", הוא מסביר ומוסיף שהדגש שהנחה אותו הוא יצירת קולקציה שלא תהיה מגדרית ותתאים גם למבוגרים ולנוער. 

הבגדים החדשים יהפכו למעשה לבגדי היומיום והפנאי הרשמיים של מטופלי אברבנאל. הקולקציה עוצבה בהשראת עולם הספורט, עם קריצה לעולם האופנה, מהווה שינוי עיצובי משמעותי עבור המטופלים.

במהלך העבודה על הקולקציה ביקר אשכנזי באברבנאל מספר פעמים, ונפגש עם אנשי הצוות הרפואי והמטפלים, כדי לקבל השראה. "הפרינטים למשל, הודפסו במקומות לא מקובלים על הבגד, לקחתי את הלוגו של אברבנאל ושכפלתי אותו במקומות מסוימים על הבגד ובגדלים שונים. היה לי מאוד חשוב לקחת את העיצוב לעולם האופנה לצד הפרמטר הראשי והמרכזי של בגדים פונקציונליים שיעבדו טוב בכל טווח המידות”.