תעשיית האופנה הישראלית, שבעבר הייתה מקור לגאווה והצליחה גם לפרוש כנפיים אל מעבר לים, כבר כמעט לא קיימת. רבים מהמעצבים והמותגים העבירו את פס הייצור שלהם לטורקיה, לסין ולמדינות נוספות על מנת להוזיל את העלויות, ורק קומץ קטן של מעצבים מתעקש להמשיך לייצר בארץ ולתמוך בבעלי המקצוע המקומיים. אז נכון, לרוב הפריטים שלהם יהיו יקרים יותר מאשר אלו המוצעים ברשתות הגדולות, אבל הם גם יהיו מוסריים הרבה יותר.

סוף העונה הוא הזדמנות נפלאה להכיר את בגדי המעצבים הישראלים, ליהנות ממחירים נמוכים ולשדרג את הלוק ואת המלתחה בסטייל מוקפד, חסר פשרות ובעיקר פטריוטי.

בהתאם לטרנד המינימליזם הכובש את העולם, גם במחלקת האופנה ההמלצה היא לקנות מעט ואיכותי. לבחור בפריטים שישרדו כביסות לאורך זמן וצורתם וצבעם המקורי יישמרו, ולבנות מלתחה חכמה שמאפשרת להתלבש בקלות ובכיף בכל בוקר מחדש.

אף שכחלק מתרבות הצריכה המוגזמת הורגלנו בשנים האחרונות להעמיס בגדים וטרנדים מכל הבא ליד במחיר נמוך יותר מזה של בקבוק קטשופ, ההמלצה החמה שלנו היא לתמוך באופנה ישראלית ולקנות פשוט וחכם. מתברר שאפשר להרכיב מלתחת בסיס על–זמנית ממספר מצומצם של פריטים: מכנסיים מחמיאים, ז'קטים שמותאמים למבנה הגוף ושמלות שאפשר ללבוש במספר אופנים. את הטוויסטים הקטנים אפשר להחליף מדי עונה, ובכך גם לחסוך לא מעט כסף וגם לגוון בלי סוף.

לילך אלגרבלי, 99 שקלים. צילום: גלעד בר שלולילך אלגרבלי, 99 שקלים. צילום: גלעד בר שלו

אז לכבוד חגיגות סוף העונה והסיילים הנרחבים, ליקטנו את הפריטים הכי שווים של המעצבים הישראלים המובילים, כאלה שמשאירים לך עודף מ–200 שקל. כי מי אמר שכחול–לבן חייב להיות יקר?