נדמה שבשנים האחרונות רגעי האחדות שלנו כישראלים אינם רבים, אך כשמגיע יום העצמאות, אנחנו מניחים לרגע את המחלוקות ומתמלאים בתחושת גאווה לאומית. לשמחת מאותגרי האופנה, צבעי הדגל הם ניטרליים יחסית, ואפשר למצוא אותם בארון של כל אחד ואחת מאיתנו, כך שלא כל כך קשה להתאים את הלוק לתחושת החגיגיות שיש באוויר.

מבחינה אופנתית, יש לנו במה להתגאות בישראל, שכן אף שאנחנו מדינה קטנה שתקועה במזרח התיכון, לא מעט מעצבים מתוצרת הארץ עושים חיל מעבר לים - בין שבמותגים משלהם ובין שכחלק מצוות מעצבים בבתי האופנה הגדולים. גם בארץ, על אף הבעיות הכלכליות, יש לא מעט מעצבים צעירים שעושים צעדים ראשונים בתחום ומספקים משב רוח רענן לעולם האופנה.

בגד ים של ג'ק קובה - 659 שקלים. צילום: יח"צ חו"לבגד ים של ג'ק קובה - 659 שקלים. צילום: יח"צ חו"ל

יום העצמאות הוא הזדמנות נפלאה להתלבש בפריטים של מעצבים ישראלים ולצלול לקולקציות הקיץ שכבר ממלאות את המדפים. זה הזמן להתרענן בפריטים לבנים שידגישו את השיזוף שיתהווה בזמן השהות בחוץ בפיקניקים ובמנגלים, ובצבע הכחול - שמתקשר עם חופי הים התיכון היפים ומסמל את השלווה והאופטימיות, שהלוואי שתהיה חלק מחיינו במדינה.

שלל פריטים בכחול לבן. צילומים: דנה קרן, עדי גלעד, דדי אליאס, ניר יפה, אודי דגן, טל טרי, עמית שמש, מעיין קלימיאן, עמירם בן ישי, יח"צשלל פריטים בכחול לבן. צילומים: דנה קרן, עדי גלעד, דדי אליאס, ניר יפה, אודי דגן, טל טרי, עמית שמש, מעיין קלימיאן, עמירם בן ישי, יח"צ

מאחר שמדובר בצבעים שמככבים אצל כולנו בארון, אנחנו לא צריכות להיכנס להוצאות מיוחדות לקראת החג. העצלניות במיוחד יכולות להסתפק בג'ינס וטי–שירט בכחול ולבן ובכך לשדר את תחושת הלאומיות ביום ההולדת של המדינה. אבל אם אתן בכל זאת רוצות להתחדש לקראת יום ההולדת של ישראל, הנה כמה אופציות חגיגיות שישדרגו לכם את הלוק.