אופטומטריסטים, רופאי עיניים ואנשי מקצוע מסבירים לנו על החשיבות הרבה שיש למשקפי השמש בחיינו. במדינה חמה שבה השמש בוחרת לתת עבודה, הנזקים שנגרמים לעיניים הם רבים. את המנטרות החשובות האלה אנחנו מכירים אבל בואו נודה – לא זאת הסיבה שאנחנו משקיעים לא מעט זמן וכסף בבחירת משקפי שמש אופנתיים. לזוג המשקפיים שנרכיב יש תפקיד חשוב והם אמורים להשלים את המראה הכולל שאותו נרצה ליצור. זה ככל הנראה מה שמסביר את האובססיה הקשה שיש ללא מעט גברים עם משקפי שמש. רבים מהגברים מתחזקים אוסף מרשים של דגמים שונים שיתאימו לכל שעה ביום. יש כאלה שמנהלים מערכת יחסים מונוגמית עם משקפי השמש שלהם ובוחרים לשמור אמונים לזוג אחד. אבל הם כידוע במיעוט. מולם ניצבים אלה שחיביים להתחדש ולרענן את המראה הכללי עם זוגות חדשים, אופנתיים וטרנדיים.

קרולינה למקה. 2 זוגות ב-200 שקלים (צילום: יח''צ)קרולינה למקה. 2 זוגות ב-200 שקלים (צילום: יח''צ)

רשתות האופטיקה, מותגי העל ואפילו סלבריטאים בינלאומיים כבר מכירים את השריטה הזאת ובוחרים להשיק בכל עונה דגמים חדשים, מפתיעים ומסקרנים. לצד החידושים האופנתיים נגלה גם שדרוגים בתחום העדשות ואלה יסייעו לנו לראות טוב, חד ונקי יותר. ישנם מותגים ששומרים אמונים לדגמים קלאסיים ואייקונים ומעניקים להם גרסאות חדשות בכל עונה. לצידם נגלה מותגים שמקפידים להפתיע עם עיצובים טרנדיים ששואבים השראה מעולמות האופנה, החי והטבע. בניגוד למשקפי השמש המוצעים לנשים, מגיעים אלו המוצעים לגברים במראה נקי נטול רעשי רקע בצורת פנינים, אבנים וצבעים עזים ומושכי אש. אחרי הכל גם הגבר הכי מעודכן הוא עדיין גבר ואנחנו כידוע לכל חושבים קודם כל פרקטי.

דיוויד בקהאם לאירוקה. מחיר: 799 שקלים (צילום: ספילו)דיוויד בקהאם לאירוקה. מחיר: 799 שקלים (צילום: ספילו)

איב סאן לורן ל- FACTORY54. מחיר: 1,190 שקלים. (צילום: יח''צ)איב סאן לורן ל- FACTORY54. מחיר: 1,190 שקלים. (צילום: יח''צ)

ורסו לאופטיקנה. מחיר: 299.90 שקלים (צילום: איתי סנדל)ורסו לאופטיקנה. מחיר: 299.90 שקלים (צילום: איתי סנדל)

אוקלי והמעצב היפני קורקו. מחיר: 769 שקלים (צילום: יח''צ)אוקלי והמעצב היפני קורקו. מחיר: 769 שקלים (צילום: יח''צ)