רגע לפני שמכירות הבלאק פריידי ויום הרווקים הסיני מתחילות, חשוב לזכור שיש בארץ מעצבים מוכשרים שיוצרים אופנה משובחת, בדגש אחד קטן וחשוב במיוחד - עבודה ישראלית.

זה הזמן להכיר כמה מוכשרות ומוכשרים, משלנו, שמציגים קולקציות חדשות נהדרות בתחום האופנה והאקססוריז. כי פטריוטיות זה הכי שיק.
הקולקציות מעוצבות ומיוצרות בארץ, ומספקות פרנסה למאות משפחות. והאמת? הכישרונות פה רבים, והסטייל לא נופל מזה של כל מותג בינלאומי (ולעתים אף עולה עליו). אז למה בעצם לא לרכוש פריטי אופנה משלנו ולעודד את הפרנסה והתעשייה המקומית?

גם העובדה שמדובר בדרך כלל במעצבים קטנים שמייצרים יחידות בודדות מכל דגם, ולא פס ייצור של מאות ואלפי פריטים זהים, מאפשרת ליצור סטייל אישי ייחודי, בלי להיקלע לתאונת אופנה שבה הקולגה שלכן מהעבודה לבושה בדיוק כמוכן.

רגע לפני שתצעקו "אבל זה יקר יותר", אגיד לכן שאתן צודקות חלקית. נכון, יש פריטים יקרים, ויש פריטים זולים, יש מחירים תחרותיים כמו בכל הרשתות, ויש מעצבים שגובים יותר. נזכיר גם שמומלץ לבנות מלתחת בסיס חכמה, שתעבוד בשבילך שנים קדימה ושתיראה תמיד חדשה ומוצלחת, ומדי עונה לשדרג אותה בפריטים טרנדיים זולים יותר. זה גם יותר אקולוגי, גם יותר זול מלרכוש כל עונה מלתחה שלמה וגם תמיד מאפשר לך למצוא בקלות מה ללבוש, ולהיראות תמיד בסטייל.

אז אופנה ישראלית היא לאו דווקא יקרה יותר, כמו התדמית שנוצרה לה. לפעמים המחיר לפריט נמוך יותר, במיוחד בסיילים, ואם נביא בחשבון גם את האיכות, את התמיכה בעסקים כחול־לבן ואת הסטייל הייחודי - קניית אופנה מקומית היא לגמרי שווה. 

ME ve JOSHUA (צילום: אורי לבני)ME ve JOSHUA (צילום: אורי לבני)

Sabina Musayev 590 nis  FW2020-2021 (צילום: שי יחזקאל)Sabina Musayev 590 nis FW2020-2021 (צילום: שי יחזקאל)

SAGART עגילי סיבל פורצלן שחור עם זהב (צילום: תומר שלום)SAGART עגילי סיבל פורצלן שחור עם זהב (צילום: תומר שלום)

Sztain Lewen (צילום: גיא כושי ויריב פיין)Sztain Lewen (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

Unalala  (צילום: יח''צ)Unalala (צילום: יח''צ)

מיכל מוטיל (צילום: עצמי)מיכל מוטיל (צילום: עצמי)

צלם אורי  טבצ'ניק  feyge.fashion (4)335 שח.jpg (צילום: אורי טבנצ'יק)צלם אורי טבצ'ניק feyge.fashion (4)335 שח.jpg (צילום: אורי טבנצ'יק)

תומיקה, עגילי חישוק שמש, צילום יחצ, מחיר 130 שח.jpg (צילום: יח''צ)תומיקה, עגילי חישוק שמש, צילום יחצ, מחיר 130 שח.jpg (צילום: יח''צ)

תמרה טראובמן 200שח צילום מיכל גור להשיג באתר המעצבת www.tamara-jewelry.com.JPG (צילום: מיכל גור)תמרה טראובמן 200שח צילום מיכל גור להשיג באתר המעצבת www.tamara-jewelry.com.JPG (צילום: מיכל גור)