תיקים הם כבר מזמן לא רק אביזר שעוזר לנו לקחת איתנו את כל הבית לכל מקום, אלא גם הצהרה אופנתית. אנו לא בוחרות תיק לפי מספר התאים שיש לו, והשאלה אם הלפטופ יכול להיכנס לתוכו הפכה למשנית. הדבר החשוב עבורנו הוא הסטייל של התיק והמחשבה על האופן שבו הוא יכול לשדרג לנו את המראה.

ועכשיו, אחרי כמה עונות שבהן שלטו התיקים הקטנים, והגדולים חיכו בצד בסבלנות לתורם, הגיעה עונת אביב־קיץ 2021, שטוענת בפנינו - הגודל קובע. וכמה שיותר גדול, יותר טוב.

כמעט על כל מסלולי התצוגות הגדולים ראינו אותם מככבים, מפנדי ופרגאמו ועד ולנטינו וג'יבאנשי, והרחוב הולך ומתמלא בנשים עם תיקי אוברסייז - תיקים גדולים, מלאי נוכחות ודרמטיות, שגונבים את ההצגה. העונה הם מוגזמים במיוחד ומעוצבים במגוון צורות, צבעים וטקסטורות: עור, קש, מטאלי, מט, עגולים, מרובעים, משולשים ועוד. אפשר למצוא בחנויות תיקים בעלי רצועות ארוכות, שאפשר לשאת על הכתף, ותיקים אחרים המיועדים לנשיאה ביד מכיוון שהרצועות שלהם קצרות יותר.

יש הטוענים שהטרנד הגיע בעקבות הקורונה, שיצרה אצל רובנו את התחושה שיש לשמור על החפצים שלנו קרוב אלינו, וגרמה לנו להצטרך לסחוב איתנו את כל מה שאנחנו צריכות בתיק אחד, בלי לסחוב עוד שקיות בד. אחרים טוענים פשוט שאחרי טרנד המיני־תיק, האינסטגרם זקוק למשהו רענן וחדש. כך או אחרת, הסוד ללוק מוצלח עם תיק כל כך דומיננטי, הוא בעזרת לבוש סולידי וחלק.  

CASTRO

תיק אוברסייז של קסטרו, 149.90 שקלים (צילום: עמית שמש)תיק אוברסייז של קסטרו, 149.90 שקלים (צילום: עמית שמש)

STRADIVARIUS

תיק אוברסייז של STRADIVARIUS, 169.90 שקלים (צילום: יחצ חול)תיק אוברסייז של STRADIVARIUS, 169.90 שקלים (צילום: יחצ חול)

MASSIMO DUTTI

מאסימו דוטי (צילום: יחצ חול)מאסימו דוטי (צילום: יחצ חול)

FENDI

FACTORY54 FENDI (צילום: יחצ חול)FACTORY54 FENDI (צילום: יחצ חול)

ZARA

תיק אוברסייז של זארה, 429 שקלים (צילום: יחצ חול)תיק אוברסייז של זארה, 429 שקלים (צילום: יחצ חול)

עמנואל

עמנואל (צילום: דנה קרן)עמנואל (צילום: דנה קרן)

סינקו

סינקו (צילום: סטודיו DiTales)סינקו (צילום: סטודיו DiTales)

מירית רודריג

מירית רודריג (צילום: שלו אריאל)מירית רודריג (צילום: שלו אריאל)