כל הבלונד הזה: כן, יש דבר כזה "יום הבלונד הבינלאומי", והוא חל היום. הבלונד היא מילה נרדפת לנעורים, חיוניות ואנרגיה, וגווני הבלונד הם אינסופיים, מזהוב ועד פלטינה ואפילו בלונד-ורוד. הוא נחשב לצבע הכי נשי וסקסי ואין לו מתחרים (אולי רק שחור במקרים מסוימים). מי שרגילה לבלונד מתקשה לשנות אותו לצבע אחר. 

לא רק לבעלות עיניים כחולות - דווקא עיניים חומות ובלונד בגוון מוקה, בז', ושאטני כהה  – הם שילוב מנצח, למשל. עוד התאמה מושלמת הוא הסטרוברי בלונד (בלונד בגוון תות או אפרסקי) לבעלות עיניים ירוקות. הגוונים המתאימים ביותר לישראליות הם: בלונד בז', בלונד שאטני טבעי, בלונד מוקה והבהירים יותר בלונד חיטה ובלונד אפרפר בינוני. רוב הישראליות בעלות גוון עור צהבהב ולכן אלו הצבעים המושלמים לגוון עור זה. לכבוד היום הזה איגדנו את כל הטיפים לטיפוח שיער בהיר-בלונדיני בתקופת הקיץ.

קולאז' בלונדיני (צילום: יח''צ חו''ל לוריאל וקרסטס)קולאז' בלונדיני (צילום: יח''צ חו''ל לוריאל וקרסטס)

אל תעשו

  • הימנעו ממלח וכלור: לאחר בילוי בים ובבריכה יש לשטוף את השיער במים פושרים.
  • אל תחפפו יותר מדי פעמים ביום: הכלור, המלח והזיעה בקיץ גורמים לנו להתקלח מספר פעמים ביום. במהלך המקלחות אנחנו חופפים את השיער והריבוי הזה של חפיפות ביום הורס את השיער. מומלץ לחפוף את השיער פעם אחת ביום.
  • אל תשימו מגבת על הראש אחרי המקלחת: כריכת המגבת מסובבת את השיער, מושכת אותו מהבסיס וגורמת לו לנזק.
  • הימנעו מחומרים שומניים על השיער: חומרים אלו עלולים לגרום לתהליך דומה ל"טיגון" של השיער ולפגיעה בבריאות השיער והקרקפת.

ערכות טיפוח מקצועיות לוריאל פרופסיונל. קרסטס בלונד אבסולו. הילורן בלונד היילייטס (צילומים: יח"צ חו"ל)ערכות טיפוח מקצועיות לוריאל פרופסיונל. קרסטס בלונד אבסולו. הילורן בלונד היילייטס (צילומים: יח"צ חו"ל)

עשו

  • שימו כובע על הראש שיגן על עור הקרקפת והשיער מפני קרני השמש. פגיעה ישירה של השמש גורמת לירידה של השומן הטבעי המגן על השיער שמפורש מהקרקפת, עלולה לייבש את השיער ולשרוף את השערה. גם בים או בבריכה, טוב תעשו אם תשימו כובע ים שמגן על השיער מהכלור והמלח שבמים.
  • שתו הרבה מים: שתייה מרובה של מים היא חובה בקיץ, שומרת על כל הגוף וגם על השיער ומזינה אותו.
  • השתמשו בשמפו ייעודי ובמסכת הזנה – לשיער בלונדיני מומלץ להשתמש בשמפו ייעודי, המעניק לחות אינטנסיבית, מנקה בעדינות ומנטרל את תת הגוונים הצהובים והנחושתיים על מנת לשמור על גוון בלונד קר ולקבלת זוהר וברק לשיער מובהר, בלונדיני או אפור (לבן). לאחר החפיפה, אחת לכמה ימים. המסכה מסייעת בריכוך השיער, ונותנת לו לחות והזנה שהוא זקוק לה בחודשי הקיץ במיוחד.

מרכך סגול אלביב לוריאל 21.90 שח. שמפו סילבר ומסכת הזנה מרוקנאויל עם פיגמנט צבע זמני 109 שח. ד''ר פישר בלונד פרופשיונל 29-39 שח. (צילום: יח''צ,יח''צ חו''ל,יעל האן)מרכך סגול אלביב לוריאל 21.90 שח. שמפו סילבר ומסכת הזנה מרוקנאויל עם פיגמנט צבע זמני 109 שח. ד''ר פישר בלונד פרופשיונל 29-39 שח. (צילום: יח''צ,יח''צ חו''ל,יעל האן)

הטיפים באדיבות ד"ר פישר ורואי דניאל שגריר קרסטס Kérastase בישראל