כבר 62 שנים שברחבי העולם חוגגים את יום הבוס הבינלאומי (National Boss Day). האדם שאנחנו הכי אוהבים לשנוא זוכה ליום שלם שמוקדש רק לו. את האירוע האוניברסלי מציינים בכל שנה ב – 16 באוקטובר, ואם מדובר ביום שבת, כמו השנה, אז מקדימים את החגיגות ביום אחד. את יום הבוס מקפידים לחגוג בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, הודו, ליטא, רומניה ועוד כמה יעדים על פני הגלובוס. מטרת העל של היום החגיגי היא לחזק את הקשר עם הבוס, להודות לו על אדיבותו וטוב ליבו ובאופן כללי על זה שהוא לא גורם לנו לתלוש שערות.

NAUTICA. מחיר: 349 שקל (צילום: עמיר צוק)NAUTICA. מחיר: 349 שקל (צילום: עמיר צוק)

אולסיינטס ל – STORY. מחיר: 499.90 שקל (צילום: יח''צ)אולסיינטס ל – STORY. מחיר: 499.90 שקל (צילום: יח''צ)

כפי שאפשר לנחש מדובר באירוע שנוי במחלוקת כי בניגוד להמבורגר, גלידה, פיצה וספגטי שזכו ליום משלהם שכולנו אוהבים לחגוג – לבוס שלנו לא ממש בטוח שבא לנו להרים. הכל התחיל בשנת 1958 כשאישה אמריקאית בשם פטרישיה בייז הרוסקי, עבדה כמזכירה במשרדו של אביה באיליניו. כדי לפרגן לאב ולבוסים אחרים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, היא רשמה בלשכת המסחר של ארצות הברית את "יום הבוס הבינלאומי" בתאריך שבו חוגג אביה יום הולדת. 

PULL & BEAR. מחיר: 129.90 שקל (צילום: יח''צ)PULL & BEAR. מחיר: 129.90 שקל (צילום: יח''צ)

Reserved. מחיר: 99:90 שקל (צילום: אסף לוי)Reserved. מחיר: 99:90 שקל (צילום: אסף לוי)

מעבר לחנופה ואופציה לנתח שמן יותר בירושה, היתה לפטרישיה מטרה נוספת - היא קיוותה שתודות ליום החג העולמי לבוסים נוכל לשפר את האווירה במקומות העבודה השונים. בגדול מדובר במהלך שמסייע לשיפור וחיזוק הקשרים הפנים משרדיים בין העובדים לבוסים הבכירים. מושל אילינוי החליט בשנת 1962 להפוך אותו לחג רשמי במדינה ובמרוצת השנים הוא הפך לחג בינלאומי לבוסים ומנהלים בכירים ברחבי העולם.

רנואר. מחיר: 149.90 שקל (צילום: עמיר צוק)רנואר. מחיר: 149.90 שקל (צילום: עמיר צוק)

אז אמנם לא מדובר ביום חג שזוכה כאן למעמד של סלב, אבל זאת יכולה להיות הזדמנות בשבילך להתחדש בחולצות קז'ואליות למשרד. לצד הגוונים הסולידיים של שחור, תכלת, זית ואבן תגלה שיש כאלה שיספקו לא מעט עניין. תודות להדפסים, כיתובים ודוגמאות שמככבות על החולצה, תגלה שגם מכופרת יכולה להיות מגניבה מספיק כדי לעשות עבורך את העבודה, בעבודה.

קסטרו. מחיר: 149.90 שקל (צילום: שרבן לופו)קסטרו. מחיר: 149.90 שקל (צילום: שרבן לופו)