החורף השנה עומד להיות משעמם מתמיד - לפחות מבחינה אופנתית. לכן נעסוק השבוע בפריט אחד שיכניס אור למלתחה. האפודה שזכורה לנו מהארון של סבא וסבתא, ושנחשבה לפריט חורפי עתיק, או לכל הפחות פריט של חנונים בשנות ה־90, עברה הרבה גלגולים בעשור האחרון, והעונה היא שוב מגיעה לביקור ומביאה איתה בשורה של התחדשות.

הסריג נטול השרוולים יכניס הרבה צבע ורבדים לחיים שלנו בחורף. הוא פרקטי וסופר־מתאים למזג האוויר הישראלי. ובכלל, משתלב נהדר כמעט בכל לוק.

מאחר שהאפודה נחשבת לסריג קליל, היא יכולה לשרת אותנו גם בתחילת הסתיו מעל טי־שירט או חולצה מכופתרת. בהמשך השנה, כשנתחיל להרגיש את החורף, היא תהפוך לשכבה מגניבה נוספת בלוק הכללי.

ומאחר ששובן של האפודות היה טרנד מרכזי על המסלולים העונה, רשתות האופנה מיהרו לאמץ את הבשורה, כך שאתן עומדות לראות אותן בקרוב בכל מקום. מבחינת צבעוניות, מדובר בחגיגה אמיתית: אין צבע על הפלטה שלא זכה לעלות על המסלול, ואפשר לראות זאת כבר על המדפים. החל בקלאסיות בצבעי אדמה חמימים, שמתאימים לכל מי שרוצה לוק אלגנטי ורגוע, דרך גוני פסטל רומנטיים, וכלה בצבעים עזים ועמוקים.

לצד האפודות בצבעים חלקים, אפשר למצוא סריגים נטולי שרוולים עם עבודות רקמה קלאסיות וקריצה לשנות ה־90. מבחינת אורכים, גם כאן יש טווח רחב של אפשרויות - מאפודות מינימליסטיות, ששוליהן מגיעים אל מתחת לקו החזה, ועד אפודות שמכסות את הישבן. הנה כמה שאנחנו אהבנו. 

אפודות: Resered, Paco Rabanne ו-H&M (צילום: אסף לוי,הנס מוריץ,PR)אפודות: Resered, Paco Rabanne ו-H&M (צילום: אסף לוי,הנס מוריץ,PR)

אפודות: גולף, NEXT, קסטרו (צילום: עמית שמש,יחצ,שי שחף)אפודות: גולף, NEXT, קסטרו (צילום: עמית שמש,יחצ,שי שחף)

אפודות: COS, Ralph Lauren, Mango (צילום: PR,יחצ חול,יחצ)אפודות: COS, Ralph Lauren, Mango (צילום: PR,יחצ חול,יחצ)

אפודות: Factory 54, Mimosa (2090 שקלים מימין, 169 שקלים משמאל) (צילום: PR,דור שרון)אפודות: Factory 54, Mimosa (2090 שקלים מימין, 169 שקלים משמאל) (צילום: PR,דור שרון)