אופנת שנות ה-70 מסרבת להרפות גם בעונה הנוכחית, כשההדפסים האופייניים לתקופה (פרחים, עלים ואין ספור צורות גיאומטריות) הפכו לטרנד לוהט, ומככבים בענק.

בעולם האופנה אוהבים לנהל מערכות יחסים סבוכות ומורכבות עם טרנדים. פעמים רבות נגלה שלמרות הרצון לחדש ולהפתיע, מי שעוברת לקדמת הבמה היא מגמה אופנתית אהובה וישנה שאנחנו לא יכולים בלעדיה. בעונה הנוכחית אנחנו מגלים שטרנד שנות ה-70 הוא שמקבל את מלוא תשומת הלב.

בעשור ההוא האופנה כללה חולצות רחבות, מכנסי פדלפון בגזרה גבוהה, חצאיות מיני ומידי והדפסים שעושים שמח. הצבעוניות העשירה כללה שלל גוונים בעלי נוכחות, בהם סגול, צהוב, אדום וכתום. ערבוביית הצבעים המכונה טאי דאי שלטה ביד רמה ולצדה כיכבו שלל פרינטים שיוצרים עניין בכל פריט.

בקולקציות הנוכחיות נגלה מאפיינים בולטים ברוח התקופה. למשל בית האופנה מיסוני, שידוע בכבוד שהוא נותן להדפסים. את פרינט הזיגזג הצבעוני המזוהה איתו הוא מציע בשל הדפסים וגרסאות. גם בבית האופנה צימרמן לא מוותרים על שימוש בהדפסים בהשראת הסבנטיז. בלנסיאגה, פראדה וג'יל סנדר עושים שימוש נרחב בנוכחותם של הדפסים יצירתיים שנלקחו מאותם ימים.

בתפריט ההדפסים נגלה העונה שלל פרחים קטנים ושובבים לצד פרחים בעלי נוכחות ומלאי צבע. גם לטיול ביער ייקחו אתכן, וברבות מהרשתות תפגשו בהדפסי עלים, ענפים, עצים וצמחייה פראית. ההדפסים הגיאומטריים המאפיינים את התקופה עובדים גם הם שעות נוספות ומככבים ברבות מהקולקציות. היצע ההדפסים הוא אינסופי, ונראה שהצבעוניות העשירה והמגוון הרב של ההדפסים הם שהופכים את הטרנד לאהוב ולוהט במיוחד. 

הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ,הנס מוריץ)הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ,הנס מוריץ)

הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ)הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ)

הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ)הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ)

הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ)הדפסים מהסבנטיז (צילום: יח''צ)

צילומים: הנס ומאוריץ, אסף לוי, טל טרי, דודי חסון, עמית שמש, יח"צ