תערוכת התיירות הבינלאומית השנתית IMTM 2024 - International Mediterranean Tourism Market תציין 30 שנה להקמתה ותתקיים ב-EXPO תל אביב בין התאריכים 3-4 לאפריל 2024. גם השנה צפויים להגיע עשרות מיצגים של מספר גבוה של מדינות מרחבי העולם. וביניהם צ'כיה עם בשורה משמחת – השקת טיסה ישירה לקרולבי וארי. 

קרלובי וארי, הידועה גם בשמה הגרמני קרלסבאד היא עיר מרפא ונופש ידועה במערב בוהמיה שבצ'כיה. העיר משמשת כבירת המחוז המערבי ביותר של צ'כיה, בעל אותו השם, קרלובי וארי, וממוקמת כ-130 ק"מ ממערב לבירת צ'כיה, פראג. בעיר נמצאים תריסר מעיינות חמים ומקומות ספא רבים. יעד זה אהוב בקרב הישראלים שבדרך כלל מגיעים לפראג ומשם נוסעים 3 שעות לעיירה הפסטורלית. 

למרות המצב, צ'כיה הידועה כידידה טובה מאוד של ישראל משיקה טיסה סדירה מתל אביב לשדה התעופה קרלובי וארי שתטוס בכל יום חמישי החל מה-23 במאי 2024. הקו יופעל על ידי Corendon Airlines באמצעות מטוסי A320 של שותפתה החוזית, TUS Airways של קפריסין. Overseas Travel תשיק מכירת כרטיסים מקוונת באמצעות שרתי כרטיסים מקוונים Kiwi, Kayak, Skyscanner ואחרים.

אייל שמואלי, מו"ל ITN (ISRAEL TRAVEL NEWS) ומיזמי תערוכת IMTM: "למרות המתיחות והמצב בענף, אנחנו שמחים לראות כי עוד ועוד מדינות מודיעות על הצטרפותן לתערוכה ביניהן טאיוואן, וייטנאם, צרפת, אל סלבדור וצ'כיה – שמודיעה על טיסה ישירה ליעד הספא שאהוב על התיירים הישראלים קרלובי וארי. אם בדרך כלל התיירים הישראלים היו צריכים לנהוג שעות כדי להגיע ליעד האהוב, הפתרון עכשיו יקל עליהם ויצמצם להם זמנים בחופשה. זוהי בשורה משמחת מצד צ'כיה שלמרות המצב בישראל, ממשיכה להפעיל טיסות לערים פופולאריות ועכשיו גם ליעד האהוב שכנראה יתמלא בתיירים ישראלים השנה". 

פיני קרינר, מנכ"ל Overseas Travel: "אנחנו מאמינות שהקו הזה ימצא במהירות את לקוחותיו הן בישראל והן באזור קרלובי וארי. הטיסה הישירה תאפשר לתיירים ישראלים להגיע ישירות למשולש הספא היפה של אונסק"ו ולהגביר את נוחות הנסיעה שלהם. לתיירים ואנשי עסקים צ'כים, מסלול זה ירחיב את מגוון האפשרויות למעבר בין שתי המדינות".