על אף מיעוט התיירים בארץ, מוזיאון תל אביב לאמנות זכה לכבוד בינלאומי. המוזיאון דורג במקום ה-75 ברשימת 100 המוזיאונים הפופולריים בעולם עם מספר המבקרים הגבוה ביותר בשנת 2023. הדירוג התפרסם במגזין The Art Newspaper והוא כולל את כמות המבקרים במוזיאונים בכל רחבי העולם.

זאת לא הפעם הראשונה שמוזיאון הישראלי מביא לנו כבוד, למעשה זאת השנה השישית ברציפות שהוא נככנס לרשימה היוקרתית. עם זאת, השנה הזכייה שלו מפתיעה ומגיעה למרות המלחמה ועל רקע המשבר מול קהילת האמנות העולמית.

המוזיאון עשה זאת בזכות כמיליון המבקרים (906,350) שהצביעו ברגליים במהלך שנת 2023, והוא מדורג לצד המוזיאונים המפורסמים בעולם כמו גוגנהיים, מומה והמטרופוליטן בניו-יורק, המוזיאון הבריטי וטייט מודרן בלונדון. בראש הרשימה נמצאים הוותיקן ומוזיאון הלובר בפריז.

טניה כהן עוזיאלי מנכ"לית מוזיאון תל אביב לאמנות: "מרגש ומשמעותי בימים אלו לזכות בהכרה בינלאומית ולהתמקם בין המוזיאונים המובילים בזירת האמנות העולמית. הישג זה מקבל משנה תוקף לאור העובדה שהמוזיאון היה סגור לקהל במשך חודשיים שלמים עם פרוץ המלחמה. אני מודה לקהל הרב של המבקרים שבחרו להגיע למוזיאון תל אביב לאמנות ומבקרים גם בזמנים האלו. בזכותכם ובזכות עבודה יצירתית וערכית של צוות המוזיאון, אנו ממשיכים להיות מחויבים ולהציג את מיטב האמנות המקומית והבינלאומית."