חברת ריינאייר האירית, אחת מחברות הלואו קוסט הפופולריות ביותר בישראל ובעלת צי המטוסים הגדול ביותר באירופה, הגישה בקשה לחדש את הטיסות לישראל בחודש יוני הקרוב.

כזכור, בחודש שעבר הודיעה החברה במפתיע על ביטול טיסותיהם במרץ ואפריל. החברה יידעה את הלקוחות שהם זכאים להחזר, או הזמנה מחדש למועד מאוחר יותר, או אפשרות לטוס באותו מועד בחברה אחרת. עם זאת, לקוחות רבים טענו כי בינתיים לא ניתן לרכוש כרטיסים חדשים לתקופה הקרובה עם חברת הלואוקוסט.

חברת התעופה התבקשה להשתמש בנמל התעופה בן גוריון בטרמינל 3, זאת מאחר וטרמינל 1 סגור עקב המלחמה. עם זאת, עלות השימוש בטרמינל 3 גבוהה יותר, ובכך נימקה ריינאייר את ביטולי הטיסות. למעשה, אגרת מסי הנמל שמשלמת חברת התעופה על כל נוסע בטרמינל 3 הינה 26$, לעומת 11$ בטרמינל 1. 

בשלב זה, תפעיל החברה טיסות לברגמו, מלטה, ברלין, בארי, בודפשט ופאפוס. בכוונת החברה לרחיב את מספר היעדים בהמשך. זאת, על רקע תקוות הישראלים כי המהלך יוביל לירידה משמעותית במחירי הטיסות. 

כמו כן, מתברר כי בריינאייר ביקשו מרשות שדות התעופה אישור להשתמש בטרמינל 3 ולשלם על כל נוסע את מסי הנמל כמו בטרמינל 1. ברשות סירבו ובריינאייר הודיעו כי יבטלו את הטיסות. למרות הכל, סיבת הביטול עדיין תמוהה מאוד, שכן ממילא את מסי הנמל משלמים הנוסעים, כלומר אנחנו, מה שהיה מייקר לנו את הכרטיס ב-15$ בלבד. עוד יצוין כי חברת הלואו קוסט וויז אייר שחוזרת לישראל, כבר הודיעה כי תפעל כך מטרמינל 3.