בשורה משמחת לתושבי אילת וחבל אילות: מהחודש הבא טיסות הלוך ושוב משדה התעופה רמון לנמל התעופה בן גוריון יעלו להם רק 99 שקל. ההנחה המשמעותית בטיסות, הגיע בעקבות הנחיה של שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, שאמרה: ״זהו עוד שלב בקירוב העיר אילת וסביבותיה למרכז הארץ והוזלת יוקר המחיה״.

ההוזלה במחיר הטיסות נעשית בשיתוף ובאישור משרד האוצר ועיריית אילת. זאת, כמובן בנוסף לטיסות החינם להם זוכים המפונים השוהים במלונות באילת וסביבתה. להטבה יהיו זכאים תושבי אילת ותושבי חבל איילות ביניהם הקיבוצים: אילות, גרופית, לוטן, סמר, קטורה, אליפלז, יהל, נאות סמדר, באר אורה, יטבתה, נווה חריף ושיטים. גם תושבי היישובים חוות ערנדל, שיכון המשפחות בעובדה והיישוב הקהילתי שחרות ייהנו מהוזלות אלו.

בשל השלכות כלכליות של המלחמה על העיר אילת, סל ההטבות לחיזוקה, נידון כבר בינואר השנה ואושר סופית בממשלה באמצע אפריל. בימים אלה, מתקדמת לכלל יישום אחת ההטבות המשמעותיות לתושבי האזור והיא טיסות פנים מוזלות ומסובסדות לשדה התעופה בן גוריון החל מחודש יולי הקרוב.

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן, הוציא השבוע, באמצעות רשות התעופה האזרחית, (רת"א), ובשיתוף משרד האוצר ועיריית אילת, מבחני תמיכה לחברות התעופה ארקיע וישראייר להשתתפות המדינה במחירי הטיסות האלו. זאת במטרה לעודד הטסת נוסעים תושבי אילת וחבל איילות למרכז הארץ כדי לקדם את הפעילות הכלכלית והתיירותית בישובים אלו, שנפגעו מ"מלחמת חרבות ברזל".

הים האדום באילת  (צילום: פלאש 90)
הים האדום באילת (צילום: פלאש 90)

הממשלה החליטה כבר ב-17 באפריל השנה להקציב סכום של 10 מיליון שקל לחברות התעופה שיעמדו בתנאים האלו. לפי מבחני התמיכה, שאמורים להיות מוגשים על ידי שתי חברות התעופה הישראליות עד לסוף החודש הנוכחי, רת"א תשלים סכום של 101 שקל על כל נוסע שיממש טיסה בכרטיסים אלו. זאת מאחר ולפי התחשיבים הכלכליים סכום של 200 שקל עבור טיסה וחזרה הוא סכום סביר. 

בתגובה להחלטה, מנכ"ל ארקיע עוז ברלוביץ, יצא בפניה לשרת התחבורה: "חברת ארקיע מברכת את שרת התחבורה, על ההחלטה לסבסד את טיסות הפנים ארציות של תושבי אילת וחבל אילות. יחד עם זאת, ארקיע מתריעה כי מדובר בהטבה מוגבלת, שתסתיים תוך זמן קצר. בכדי להגביר  את תדירות הטיסות על קו נתב"ג-אילת ולהוזילן, יש לרכז את כלל פעילות החברה בטרמינל 1 באופן שיבטיח לוח טיסות מוגבר, מורחב ומסובסד בקו נתב"ג–אילת".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא״ל (במיל’), מירי רגב: ״יחד עם משרד האוצר ועיריית אילת נעשה הכל להוכיח כמה העיר וסביבותיה חשובים לנו. זאת בד בבד עם פעילותינו לתקצוב ולתכנון קו הרכבת מהעיר לקריית שמונה ותוכניות תחבורתיות נוספות שיגבירו את הנגישות והבטיחות לנוסעים אליה וממנה״.

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן: ״הממשלה ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים עושים הכל על מנת להחזיר את היישובים האלו לפעילות כלכלית מלאה, כדי שימשיכו להוות מוקדי תיירות עולמיים וארציים. הטיסות המוזלות יסייעו לתושבים בהוזלת יוקר המחייה שלהם ויעודדו חזרה לפעילות מלאה במוקדי התיירות האלו".

ראש עיריית אילת, אלי לנקרי: ״אני שמח, שמאמצינו המשותפים לסבסוד הטיסות עבור תושבי אילת נשאו פרי. זוהי בשורה אדירה לתושבים שלנו ותשובה היסטורית לאחד מאתגריה הגדולים של העיר. אני מודה לשרת התחבורה, לשר האוצר ולגורמי המקצוע במשרדיהם על התמיכה והמחויבות לעיר אילת ותושביה״.