שר האוצר בצלאל סמוטריץ' שוחח הבוקר (חמישי) עם בן כספית וינון מגל בתוכניתם ב-103FM, והתייחס להמשך מבצע "מגן וחץ". "אני חושב שאנחנו בינתיים משיגים טוב את היעדים שהגדרנו למבצע. מבצע שפתחנו בו, יזמנו, קבענו את המקום, העיתוי, האיך", ציין. 

הירי התחדש לאחר החיסול הלילי, דיווח: מגעים להפסקת אש
בכיר ביטחוני לשעבר מעריך: זה המועד בו הפסקת האש תיכנסת לתוקף

"ההפתעה והפגיעה בג'יהאד האסלאמי טובה וגדולה. גם גלי התקיפה ההמשכיים עשו נזק גדול מאוד. המטרה שלנו בינתיים מושגת. אחר כך נתחקר את עצמנו, נלמד, נשתדל להיות יותר טובים אבל בינתיים התמונה נראית טובה", הוסיף. 

הוא טען כי הוא מצליח להשפיע באופן ניכר על מדיניות הממשלה: "אני בסה"כ חושב שאני משפיע מאוד, אני משקיע 99 אחוזים מזמני במשרד האוצר. אני משפיע, יש דיוני קבינט. אני חושב שאני משפיע, יש ראש ממשלה, שר ביטחון, הם מקיימים הערכות מצב שוטפות. טבעי, לגיטימי, אני מגבה אותם באופן מוחלט. במבחן התוצאה - התוצאה טובה. כל מה שהתרענו מפניו קורה עכשיו בפועל. אני מקווה שלפחות הלקחים מופקים. מי שעוד מעלה על דעתו את השיגעון הזה של לקחת את עזה, להכפיל אותה, שיתפקח".

ירי רקטות לגוש דן במבצע "מגן וחץ" (צילום: יואל מילר)

כשנשאל בנוגע לפיצויים לבעלי העסקים בעוטף עזה, השיב: "ההליך הזה קיים, הכרזנו מיד ביום הראשון מצב מיוחד בעורף, מאפשר לבעלי העסקים לקבל פיצויים כבר מהיום הראשון. לצערנו בעלי העסקים באזור מנוסים בעניין הזה. אני בשלוש בלילה, אחרי שבוצע החיסול המוצלח, הערתי את ראש רשות המסים, וידאנו שעל הבוקר אנשינו יהיו שם. אנחנו מתגברים כוח אדם, כולם יפוצו. מדינת ישראל תעמוד לימינם, הם גיבורי עוטף ישראל". 

כמו כן, סמוטריץ' תקף את יו"ר האופוזיציה לפיד: "הוא מגחיך בעיקר את עצמו, על בסיס מה אתה קורא לעצור את המבצע? איזו תמונת מודיעין אתה מכיר? יש מערכת שיקולים שמבוססת על הרבה מאוד מודיעין, שיקולים אסטרטגיים. המבצע הזה יסתיים ברגע שנחשוב שזה מה שנכון וטוב לביטחון של מדינת ישראל ואזרחיה".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm.