שר האוצר משה כחלון התייחס הבוקר (שלישי) בגל"צ להחלטת המועצה המרכזית של אש"ף להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל ולבטל את ההכרה במדינה. "זו טעות קשה", אמר כחלון. "בשנה האחרונה רמאללה מקצינה ומקצינה ומטרפדת כל ניסיון להסדרה. הרצון שלהם להרעיב את עזה מטריד".

לדבריו, "הם לא מחמיצים הזדמנות לעשות טעות. זה מדאיג, הם ממשיכים בכיוון הזה ומושכים את החבל, מנסים לסבך את האזור ומצליחים". יש לציין, כי אמנם באש"ף אמרו כי ההחלטה תהיה תקפה עד שישראל תכיר בזכות קיומה של מדינה פלסטינית בגבולות 67' עם מזרח ירושלים כבירתה, אולם אין זו הפעם הראשונה שבאש"ף מצהירים על החלטה שכזו.
 

גם שר האוצר לשעבר, יו"ר סיעת יש עתיד יאיר לפיד, התייחס להחלטה. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו, כתב לפיד כי "החלטת הרשות הפלסטינית להשעות את ההכרה בישראל היא בדיחה גרועה. אבו מאזן יכול מצידנו לא להכיר גם בשמש, בהמצאת הגלגל ובכוח המשיכה. הקמנו פה מדינה לתפארת במו ידינו ובלי לשאול אף אחד. נמשיך לבנות ישראל חזקה ובטוחה וכשהפלסטינים יחליטו להכיר במציאות הם מוזמנים לצלצל".

עוד נקבע במועצה המרכזית של אש"ף, כי חמאס הוא הנושא באחריות המלאה לאי ביצוע ההסכמים שנחתמו בין הארגונים ולכישלון הפיוס הפנים פלסטיני. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן תקף שלשום את מדיניותו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כשאמר כי "המזימה של עסקת המאה נמשכת", והבהיר: "מזרח ירושלים ופלסטין אינה למכירה". מלבד זאת, הצהיר המנהיג הפלסטיני כי "משכורות השהידים והאסירים שלנו הן קו אדום".
"אין מדינה ברצועת עזה ואין מדינה בלי רצועת עזה", הכריז אבו מאזן בנאומו, והוסיף: "זו אדמתנו על פי הקהילה הבינלאומית. ההתנחלויות אינן לגיטימיות. אנחנו כנענים שנולדנו באדמה זו, נחיה עליה וניטמן בה. לא נוותר על ההחלטות של הקהיה הבינלאומית. ההתנחלויות אינן לגיטימיות מהאבן הראשונה".