בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) עשר שנות מאסר הישראלי בן ה-19 המכונה "ההאקר מאשקלון" שהטיל אימה על מוסדות בארצות הברית ועל חברות מטוסים מביתו באשקלון. בנוסף נגזרו עליו שנת מאסר על תנאי, קנס של 60 אלף ש"ח וחילוט. מדובר בעונש חמור מאוד שכן מדובר בצעיר אוטיסט. עם זאת, השופט עמית צבי גורפינקל אמר כי אם הצעיר לא היה אוטיסט, הוא היה נותן לו עונש חמור יותר של 17 שנות מאסר. 

ההאקר הורשע לפני חמישה חודשים, בין היתר, בסחיטה באיומים, מסירת הודעות כוזבות, קשירת קשר לפשע, חדירה לחומר מחשב, הלבנת הון, מידע כוזב, תקיפת שוטר, נשיאת נשק ועבירות נוספות. בשלב זה הורשע ההאקר בעבירות שביצע בעת שהיה בגיר. 
מכתב האישום שהוגש בחודש מרץ נגדו, בגין פשעי שנאה הקשורים לאלפי איומים שביצע נגד מוסדות של הקהילה היהודית ונגד שגרירות ישראל בארצות הברית, עלה כי הצעיר, העצור בישראל, התקשר ואיים לבצע פיצוץ במשרדי הארגון היהודי "הליגה נגד השמצה", וכן איים באימייל לבצע פיגוע בשגרירות ישראל בוושינגטון במרץ 2017. 

כמו כן איים על מרכזים של הקהילה היהודית בפיצוצים ובאירועי ירי במדינת פלורידה וכן על נמל התעופה של אורלנדו ועל בית ספר. האיומים גרמו לפינויים המוניים והעלו פחדים מעלייה באנטישמיות. על פי סעיפים נוספים, הוא התקשר למשטרה בינואר 2017, טען כי הוא מחזיק בבני ערובה בבית במדינת ג'ורג'יה ואיים להרוג את השוטרים שיגיעו למקום.

 
לפי הרשויות בארצות הברית, ההאקר הישראלי פרסם את שירותי הסייבר שלו ב"אלפה ביי", שוק שחור אינטרנטי שמאז נסגר, והציע לאיים על כל בית ספר בעבור 30 דולר. "אלפה ביי" נסגר על ידי הממשל האמריקאי ביולי 2017. בישראל, הוא מואשם כי "ניצל" את הרשת האפלה (הדרק נט) כדי לסחור בשירותים לרבות מכירת דרכונים מזויפים, תעודות זהות מזויפות רישיונות נהיגה מזויפים, במסמכים ובסמים. תמורת השירותים הללו התגלה על ידי החוקרים כי בחשבונות הביטקוין, המטבע הממוחשב של הצעיר, נמצא כסף בסכום של מיליוני שקלים. 
כחודש לפני כן התחוללה דרמה בסמוך לכניסה לבית המעצר "מגרש הרוסים" בירושלים, כאשר הוא ניסה לברוח מהמקום לאחר שהצליח להיחלץ מהאזיקים ברגליו. האירוע התרחש כאשר הובילו אותו לוחמי יחידת נחשון בדרכו חזרה מדיון בבית המשפט לבית מעצר "מגרש הרוסים". 

עו"ד יוני חדד, ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, מסר בתום הדיון: "ביהמ"ש קיבל את עמדת הפרקליטות, הרשיע את הנאשם בכל העבירות, וגזר עליו 10 שנות מאסר בפועל. ביהמ"ש הכיר בנזק והבהלה הרבה שגרם הנאשם במעשיו לאנשים רבים ברחבי העולם. הנאשם ביצע את המעשים בתחכום רב, תוך שימוש בזהויות פיקטיביות ומתוך כוונה להטיל אימה על הציבור".