העיתונאית ליהיא לפיד, רעייתו של חבר הכנסת ומספר 2 ברשימת "כחול לבן" יאיר לפיד, הודיעה אתמול כי היא פוטרה מעבודתה ברשת המקומונים של 'ידיעות תקשורת' בגלל בעלה. "אחרי 15 שנה פיטרו אותי מ'ידיעות אחרונות'. בשיחת טלפון. בגלל בעלי", כתבה לפיד בפוסט בפייסבוק. חברת הכנסת יעל גרמן מכחול לבן התארחה בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM והתייחסה להחלטה לפטר את רעייתו של לפיד: "זה לא מוסרי, לא חוקי ולא מתקבל על הדעת".

"יש כאן משהו בלתי מובן לחלוטין. מתקשרים לכותבת מוכשרת שנמצאת כבר 15 שנים באותו עיתון ואין וטענות על טיב כתיבתה, אלא להפך, ואומרים לה שיש בעיה עם כך שבעלה הוא פוליטיקאי. בעלה הוא פוליטיקאי כבר שבע שנים, מה השתנה היום הזה משאר הימים?".

נכתבו אין ספור מאמרים על כך שיאיר לפיד פונק על ידי "ידיעות אחרונות" כשהרגע שנכנס לפוליטיקה וזכה לסיקור אוהד. האם יאיר לפיד בכלל יכול להרשות לעצמו לבקר את "ידיעות אחרונות'"?

"איך אתם מסבירים את העובדה שהכותבת המוכשרת כבר 15 שנה מפרסמת טור שלא נוגע בפוליטיקה ופתאום יום אחד אחרי הבחירות קוראים לה ואומרים שיש בעיה עם זה שהיא רעייתו של פוליטיקאי. אפשר היה לומר שיש קיצוצים ושסוגרים את העיתון, אבל זה לא כך. אמרו לה שיש בעיה עם העובדה שבעלה הוא פוליטיקאי".


אינני יודעת אם הפרט הזה נכון, אך יואב יצחק פרסם שהיא משתכרת כ-50 אלף שקלים בחודש.

"מעולם לא שאלתי אותה לשכרה. אם חשבו שהיא משתכרת הרבה מידי והיו רוצים להוריד לה במשכורת זה לגיטימי".
אם זה נכון, את מכירה מישהו שכותב במקומון ומרוויח 50 אלף שקלים? זה דבר שצריך לבדוק לדעתי.

"בעיניי זה לא העניין. אפשר היה לטעון שהמשכורת היא מעבר ליכולותיו של העיתון. אני חושבת שהמהלך לפיטוריה הוא לא מוסרי, לא חוקי ולא מתקבל על הדעת. האם כל איש שמחובר לאיש ציבור או פוליטיקאי צריך לחשוש ממקום עבודתו ושזו תהיה הסיבה לפטרו? לדעתי מישהו מ'ידיעות אחרונות' צריך להסביר לנו מדוע פוטרה ליהיא לפיד".

הוא הפוליטיקאי שעשו ממנו הסגן של אלוהים פחות או יותר ב"ידיעות אחרונות". חברים ברשות השידור שאלו איך בזמנו לפיד בלי להרים גבה דאג לפיטורים של מאות מפרנסים של משפחות מסיבות כאלה ואחרות. אז אף אחד לא קם לבקש תגובות ותשובות.

"בעיניי זה תקדים מאוד מסוכן - פיטורים על רקע פוליטי שלא נוגעים לשום עניין. גם גוף פרטי מחויב בחוק ובצדק אלמנטרי, במיוחד גוף שמחזיק בידיו כוח רב כמו 'ידיעות תקשורת'".

אף אחד לא חושב שלפיד עסקה בעניינים פוליטיים. זה מלכתחילה היה מוזר שהיא פרשה מהכתיבה בזמן הבחירות.

"אבל זה מה שאמרו לה. אם לא היו אומרים לה שבן זוגה הוא פוליטיקאי והיו נותנים לה הסבר אחר זה לא היה מגיע לתקשורת ולדיון הזה. הסיבה הייתה שבן זוגה עוסק בפוליטיקה וזו לא סיבה לפיטורים אלא אם מישהו מאיים על 'ידיעות אחרונות' ומישהו רוצה לרצות מישהו, ואז זה עוד יותר חמור".

נראה לי שהדבר האחרון בעולם ש"ידיעות אחרונות" רוצה לרצות זה את נתניהו. זו נשמעת לי בדיחה לא מצחיקה. את חושבת שיאיר לפיד הוא אדם שוחר דמוקרטיה ובעד עיתונות חופשית?
"בוודאי".

לצערי הרב אני אומרת לך שלא כך. אין בעלים בערוץבו אני עובדת  שהוא לא התלונן עליוכשפרסמתי על הפגישות שלו עם נוני מוזס. אבל אני לא האישיו. גם את עיתון "הארץ" הוא החרים בגלל שלא אהב את מה שכתבו עליו.

"כרגע הניסיון לפטר בגלל שהבן זוג הוא פוליטיקאי הוא מדאיג ומבהיל. את הניסיון הזה יש לעצור ולא לתת לו לקרות".

לסיום, מה דעתך באשר להתבטאות השופט אליגון בנוגע לבגדים שלבשה לינור אברג'יל בטקס הדלקת המשואות.
"נורא ואיום. זה מכפיר ומתחת לכל ביקורת. כל כך לא ראוי ומבייש".

בואי נגנה ביחד אדם בוגר שדיבר על שדיים של מגישה. זה מטריף.

"זו פשוט בושה. אין לי מילה אחרת".