יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר הכלואה ברוסיה, שבה היום (ראשון) ממוסקבה ונחתה בנמל התעופה בן גוריון (נתב"ג), זאת בצל הדיווחים על התקדמות אפשרית במגעים בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין בנוגע לשחרורה של המטיילת הישראלית. עם נחיתתה אמרה יששכר לכתבים: "הגעתי כי זהו רגע האמת, השבוע אדע מתי נעמה משתחררת". האם הוסיפה כי היא "מאמינה שפוטין יעניק חנינה לנעמה".

"זה שבוע לא קל", הודתה יששכר, "אני רוצה רק לבקש מכל הפעילים של נעמה, אנחנו נכבד את הנשיא, ואני באמת רוצה להודות לראש הממשלה ולחזק אותו, ואני מאוד רוצה לכבד את הנשיא פוטין, אני מאמינה שהוא יחון אותה ויחזיר אותה הביתה כמה שיותר מהר. זו האמונה". את דבריה חתמה באומרה כי "עזבתי בבכי, השארתי אותה שם, ואם לא יהיו הפתעות אני אלך להביא אותה".אמש דווח בחדשות 12 כי נשיא רוסיה צפוי להודיע על מועד שחרורה של יששכר בביקורו בארץ מחרתיים. לפי הדיווח, אמה של נעמה התבקשה שלא להתראיין בשום אמצעי תקשורת, על מנת שלא תפגע במאמצים לשחרורה. עוד דווח כי יפה ביקשה לבקר את בתה בכלא הרוסי אך סורבה על ידי השלטונות במדינה.

יום לפני כן פרסם ראש הממשלה סרטון בו סיפר כי הוא "הרבה יותר אופטימי" בנוגע לנעמה יששכר, הצעירה הישראלית שמרצה מאסר ברוסיה. נתניהו, ששוחח אמש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, אמר כי הוא הרגיש "שיש לו נכונות אמיתית להגיע לפתרון".

"אני לא יכול לפרט, אבל אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להביא את נעמה הביתה. ועד אז, נמשיך לחזק את המשפחה שלה וגם אותה", הוסיף נתניהו. דבריו מגיעים על רקע הדיווח בתקשורת הרוסית על כוונתו של פוטין להעניק חנינה ליששכר לקראת ביקורו בארץ.