הגל הראשון של מגיפת הקורונה מצא לא מעט בני זוג מבודדים בדירתם, חלקם בהסגר מלא, והשהות בבית יצרה לא מעט נורמות חדשות, לצד מתחים. בני זוג מהצפון ניהלו אורח חיים שיגרתי עד שהבעל, לטענת אשתו - הגזים בדרישות שלו. "נאלצתי לברוח ממנו, ממש כך".

האישה מסתבר לא התבדחה כשהחליטה לשכור את עורכת הדין שרין סולן, ובפניה שטחה את מצוקותיה. לדבריה, היא לא עמדה בקצב הדרישות לקיום יחסי אישות של בעלה. "הוא רצה סקס מבוקר עד ערב. נוצר מצב שהייתי מובכת מול שלושת ילדנו". 

האישה טוענת כי במהלך 17 שנות הנישואים לא נאלצה לסגור את דלת חדר השינה שלה ולו פעם אחת, בטח שלא במהלך היום. "זה כבר עבר את כל הגבולות".

האישה פנתה לבית המשפט למשפחה בצפון וטענה: "וירוס הקורונה והבידוד הגבירו אצלו את החשק המיני ואני מרגישה מאוימת". ביהמ"ש נעתר לבקשתה והוציא צו הרחקה למשך חודשיים. במקביל, בגלל הצו, נוצר עימות בין בני הזוג, וזמן קצר לאחר מכן דרשה האישה מבית הדין הרבני גט.

עו"ד סולן טענה כי צו ההרחקה היה הליך מקדמי בדרך לפרידה בין בני הזוג. הבעל הגיב לדרישת הגט של אשתו בבקשה להורות על שלום בית. "זו הייתה תקופה מיוחדת ולא הצלחתי להתמודד עם הבדידות", אמר. 

שרין סולן (צילום: יח''צ)שרין סולן (צילום: יח''צ)

עכשיו מבקשת עו"ד סולן מבית הדין הרבני, במסגרת הליך הגירושין המתנהל, צו הרחקה נוסף. "הצו הנוכחי הסתיים, אבל הגל השני של הקורונה בעיצומו ושוב הוא מטריד אותי בדרישות מוזרות", הסבירה האישה. 

בית הדין יפסוק השבוע בבקשה לסעד זמני שימנע מהבעל להיכנס לחדר השינה.