שביתת עובדי עיריית חיפה נכנסה היום (חמישי) ליומה השני, ובין השלכותיה ניתן למצוא את אי ניקיון מוסדות החינוך בעיר, מה שגרם לכך שנערמו בהם ערימות של פסולת. בעקבות כך, מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, שלחה לראש עיריית חיפה, עינת קליש-רותם ולמנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, מכתב ובו איימה כי אם השביתה תימשך גם מחר, היא תורה לעובדי ההוראה לא לאפשר כניסת תלמידים למוסדות החינוך.

"בשל השביתה נוצר מצב בלתי נסבל במוסדות החינוך, כאשר הפסולת נערמת והמצב התברואתי וההגייני התדרדר לכדי סכנה לבריאותם של התלמידים", כתבה בן דויד, "בהתאם לכך, ככל שהשביתה תמשיך גם מחר, עובדי ההוראה יגיעו למוסדות החינוך אך לא יאפשרו כניסתם של התלמידים".

כזכור, ועד עובדי עיריית חיפה שובת זה היום השני זאת על רקע סכסוך ממושך בין הוועד לבין ראש העירייה, עקב שורת נושאים, ובהם פיטוריהם של 24 עובדי תברואה זמניים של העירייה ללא הודעה מוקדמת. הוועד החריג מהשביתה את החינוך המיוחד ואת בית החולים בני ציון. בעקבות השביתה גני הילדים לא פועלים פרט לגני הילדים של החינוך המיוחד.

מנגד, הצהרונים בגני הילדים והמועדוניות בבתי הספר היסודיים פועלים כרגיל. להוציא המועדוניות הבאות המופעלות על ידי עובדי עירייה בבתי הספר היסודיים: שלווה, דרור, יבניאלי, חופית, גורדון, ליאו בק. בתי הספר היסודיים והתיכוניים יפעלו כסדרם, בחינת הבגרות בהיסטוריה תערך כמתוכנן.