בשורה נוספת להורים: שר החינוך יואב גלנט, שר האוצר ישראל כ"ץ ויו"ר השלטון המקומי חיים ביבס סיכמו על הפעלת "בתי הספר של החגים" במהלך ארבעה ימים בחופשת הפסח.

בתי הספר והגנים יופעלו בין השעות 7:30 או 8:00 ל-13:00. השתתפות ההורים ליום פעילות תהיה במחיר של עד 30 שקלים ליום פעילות בלבד, זאת בהתאם לשיוך הסוציו אקונומי, כשהדירוגים הנמוכים יוכלו לשלוח את ילדיהם להשתתפות ללא כל עלות, בעוד בעשירונים הגבוהים ההורים ישלמו עד 30 שקלים ליום פעילות אחד.

כזכור, גם בחודש נובמבר האחרון הופעלו בתי הספר של החגים בטווח הגילאים של גנים עד כיתה ג' ברחבי הארץ, במהלך חופשת חג החנוכה. 

תלמידים בבית ספר בימי קורונה (צילום: מרק ישראל סלם)תלמידים בבית ספר בימי קורונה (צילום: מרק ישראל סלם)

שר החינוך, יואב גלנט מסר: "משרד החינוך יפעיל גם במהלך חופשת הפסח הקרובה מסגרות חינוכיות איכותיות עבור מאות אלפי תלמידי ברחבי ישראל. תלמידי ישראל זקוקים לשגרה חינוכית וחברתית בעת הנוכחית, עם הימשכות הסגרים עקב התפרצות נגיף הקורונה - ומסגרות ״בתי הספר של החגים״ מעניקות מענה איכותי לכך. אני מודה לשר האוצר, ישראל כ״ץ וליו״ר השלטון המקומי על שיתוף פעולה מיטבי למען דור העתיד של מדינת ישראל, אשר מציבה את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי, כנדרש וכמצופה". 

בתוך כך, שר האוצר הוסיף: "מסגרת 'בית הספר של החגים' בחופשת הפסח הקרובה תעניק מסגרת חינוכית איכותית למאות אלפי תלמידים ותאפשר להוריהם לצאת לעבודה ולפרנס את משפחותיהם. משרד האוצר בהובלתי יוסיף לגבש פתרונות שיטיבו עם המשק ועם החברה במדינת ישראל. אני מודה לשר החינוך יואב גלנט וליו"ר השלטון המקומי חיים ביבס על עוד שיתוף פעולה מוצלח למען החברה והחינוך של ילדי מדינת ישראל". 

יואב גלנט וישראל כץ  (צילום: שי שבירו)יואב גלנט וישראל כץ (צילום: שי שבירו)

חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי אמר: "אנחנו מסתכלים קדימה מתוך מטרה לחזור ללמידה רציפה וחזרה לשגרה במוסדות החינוך. נמשיך לפעול בכדי לתת מענה לילדים ולהורים שעברו תקופה ארוכה של חוסר וודאות ומציאות משתנה. רק באמצעות מערכת חינוך פועלת ניתן להפעיל את המשק  ולאפשר לו להתאושש. אני מודה לשר האוצר ולשר החינוך על החלטה משותפת להפעלה מלאה של תכנית ׳ניצנים׳ בפסח ועל שיתוף הפעולה מתוך ראייה משותפת של טובת הילדים והוריהם".