יגאל סלוביק, מנכ"ל משרד החינוך, שוחח היום (רביעי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm והתייחס לחזרה ללימודים, ברקע העלייה בתחלואה: "היום הזה חשוב לכולנו, והוא מסמל ששרת החינוך, חברי קבינט הקורונה, הממשלה וראש הממשלה שמו בראשם את חינוך ילדי ישראל. נכון לפתוח את שנת הלימודים, והיה צריך לעשות זאת. אנחנו מחויבים לעתיד הילדים שלנו, הוא תלוי בחינוך שלנו. בית הספר הוא לא מקום מדבק ולא מקום שמייצר תחלואה". 

סלוביק סיפר: "אתמול ביקרתי בעיר אלעד ואני עורך אחת ל-48 שעות הערכת מצב לגבי האירועים במגזר החרדי, ואני רוצה להגיד שהנושא מנוהל ונשלט. חלק ממוסדות החרדים נסגרו ובחלק אחר מהמקומות אנחנו עושים פעילויות של דיגום ומרחיבים את מערך החיסונים".

לפי סלוביק, "היום נפתחה מערכת הלימודים עם מספר של 2.5 מיליון תלמידים - 250 אלף מתוכם נמצאים בבית ולא יגיעו לשערי בית המספר. חלקם מאומתים, חלקם מבודדים וחלקם לומדים למידה מקוונת כי אחוז המחוסנים בכיתה הוא כרגע נמוך מ-70%". 

"יש ניידות חיסונים בהפעלת פיקוד העורף שיגיעו היום ל־52 מוסדות לימוד, ומחר נחסן בעוד יישובים", הוסיף סלוביק. "היו שאלות האם ההורים ישתפו פעולה ויבצעו את הבדיקות הביתיות, אבל בוודאי שאנחנו סומכים על ההורים. הרי ככה אנחנו נצטרך לחיות כל השנה הקרובה, וננהל אותה בהתאם לתוכנית אותה התווינו". מנכ"ל משרד החינוך הצהיר כי "יהיו בתי ספר שנידרש לסגור במהלך השנה. רק בשבוע האחרון סגרנו שלושה מוסדות במגזר החרדי". 

סלוביק סיכם את דבריו: "אני חושב שאנחנו מוכנים ושהמוכנות שלנו היא טובה, אנחנו פותחים את שנת הלימודים לאחר הערכת מצב בוקר עם מספר קטן של תקלות - ההורים מביאים את ילדיהם לבתי הספר. אנחנו בשותפות מלאה עם המגזר החרדי ובשיח קבוע עם מנכ"לי הרשתות החינוך במגזר החינוך - אני לא חושב שנכשלנו בשום דבר".