הלימודים במוסדות החינוך במחוז מרכז נפתחו הבוקר (חמישי) בשעה 10:00. זאת, במסגרת העיצומים במוסדות החינוך במחאה על הסחבת שנוקט משרד האוצר בגיבוש הסכם שכר.

רשימת הערים המלאה

בהסתדרות המורים טוענים כי המדינה חייבת לפעול במהירות ובנחישות על מנת למנוע את משבר הנטישה של עובדי ההוראה, שמוביל לקריסת מערכת החינוך. בהסתדרות המורים אמרו אתמול כי עשו הכל כדי להימנע מעיצומים שיפגעו במהלך התקין של הלימודים. אולם לדבריהם, פקידי האוצר לא הותירו שום ברירה.

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד אומרת כי "העיצומים מחר הם קריאת השכמה לממשלה כולה ולפקידי האוצר. הם עושים הכל כדי למשוך זמן ולא להגיע להסכם. הם מנותקים מהשטח ולא מבינים שהסחבת פוגעת במורים, בתלמידים ובהורים - שרק בשבוע שעבר הגיעו באלפיהם להפגנת המונים בתל אביב לזעוק על העוול שנגרם לעובדי ההוראה".

בן דויד הוסיפה כי מדי יום היא מקבלת עוד ועוד דיווחים על עובדי הוראה שנוטשים את המערכת. "הזרם הולך וגובר", הוסיפה. "מנהלים מספרים שייאלצו לסגור כיתות או לשחרר תלמידים מוקדם יותר. גננות בורחות מהמקצוע אחרי שמודיעים להן שבשנה הבאה הן תיאלצנה להתמודד לבדן עם 35 ילדים בגן. אנחנו מרגישים חסרי אונים. כל קריאות המצוקה שלנו נתקלות בקירות האטומים של פקידי האוצר".

בן דויד מאשימה את פקידי האוצר בזלזול בעובדי ההוראה על רקע מגדרי. "כבר שנים שאנחנו מתריעים ומחודש ינואר אנחנו משמיעים צעקה רמה שנשמעת בציבור הרחב", אמרה. "אבל פקידי האוצר ממשיכים להגיע לישיבות המו"מ לא מוכנים, עם הצעות מעורפלות ובלי תקציב. איך אפשר להציל את מערכת החינוך ככה? אני מניחה שאם לא היה מדובר במגזר שרובו נשי היחס היה שונה לגמרי".

אני קוראת לכל שרי הממשלה, ובמיוחד לראש הממשלה נפתלי בנט, לראש הממשלה החליפי יאיר לפיד ולשר האוצר אביגדור ליברמן - להתערב במשבר. החינוך הוא המשאב החשוב ביותר לדור העתיד. לא ייתכן שבכירי הממשלה יצפו מהיציע בקריסתה של מערכת החינוך ולא יעשו מאום. נמשיך במאבק בכל האמצעים עד שנחדור את חומת האטימות", סיכמה.