הסתדרות המורים הודיעה הערב (חמישי) כי במסגרת העיצומים והמחאה על הסחבת בגיבוש הסכם השכר, הלימודים בכל מוסדות החינוך במחוז ירושלים – בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים - יחלו בשעה 10:00. בשאר המחוזות יתקיימו לימודים כרגיל. במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל. 

בהסתדרות המורים מזהירים כי אם פקידי האוצר לא יעבירו הילוך במו"מ על הסכם השכר העיצומים יוחרפו. "אנחנו מתאפקים ומתחשבים בציבור ההורים כרגע, אבל אנחנו מציעים לשר האוצר ופקידי משרדו לא להעמיד אותנו במבחן. לא נהסס להחריף אם נידרש", אמרה יפה בן-דויד. 

בן-דויד הוסיפה כי "התעלמות הממשלה מקריסת מערכת החינוך מפחידה. איפה שרי הממשלה? איפה ראש הממשלה? חוץ משרת החינוך אף אחד לא מתייחס למשבר הזה. מדובר במשבר לאומי. מערכת החינוך מדממת ופקידי האוצר מגישים לנו פלסטר".

רשימת הישובים והמועצות האזוריות בהם יתקיימו העיצומים ביום ראשון: אבו גוש, אפרת, בית אריה (עופרים), בית אל, בית שמש, ביתר עלית, בקעת הירדן, גבעת זאב, גוש עציון, הר אדר, חברון, ירושלים, מבשרת ציון, מגילות, מודיעין מכבים-רעות, מודיעין עלית, מטה בנימין, מטה יהודה, מעלה אדומים, מעלה אפרים, קריית ארבע, קריית יערים.

היום החלו הלימודים במחוז המרכז בשעה 10:00. בהסתדרות המורים טוענים כי המדינה חייבת לפעול במהירות ובנחישות על מנת למנוע את משבר הנטישה של עובדי ההוראה, שמוביל לקריסת מערכת החינוך. בהסתדרות המורים אמרו אתמול כי עשו הכל כדי להימנע מעיצומים שיפגעו במהלך התקין של הלימודים. אולם לדבריהם, פקידי האוצר לא הותירו שום ברירה.