השביתה נמשכת: הסתדרות המורים הודיעה אתמול על המשך העיצומים לנוכח הקפאון בגיבוש הסכם שכר לעובדי ההוראה. והכריזה כי היום (שני) הלימודים במחוז חיפה יחלו בשעה 10:00. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן-דויד סיפרה כי "לצערי אנחנו עדיין במבוי סתום מול האוצר". בהסתדרות הוסיפו והזהירו כי אם פקידי האוצר לא יעבירו הילוך במו"מ על הסכם השכר בימים הקרובים העיצומים יוחרפו. 

כאמור, במסגרת העיצומים, הלימודים בכל מוסדות החינוך במחוז חיפה – בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים - יחלו בשעה 10:00. בשאר המחוזות ובמוסדות החינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל. 

בתום פגישה שהתקיימה היום עם נציגי האוצר, הודיעה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, כי "פקידי האוצר לא הציגו אפילו הצעה אחת בנוגע לשכר עובדי ההוראה. אנחנו לא יכולים לחכות יותר. אנחנו חייבים לציבור שלנו תשובות ברורות – מה יהיה השכר שלהם באחד בספטמבר. פקידי האוצר נושאים באחריות המלאה לעיצומים ולקריסת מערכת החינוך. והעובדה שטרם קיבלנו מהם הצעה קונקרטית ראשונית - הינה עדות לטקטיקה של גרירת רגליים שתתנפץ לכל המדינה בפנים".

בהסתדרות המורים מזהירים כי אם פקידי האוצר לא יעבירו הילוך במו"מ על הסכם השכר בימים הקרובים העיצומים יוחרפו. בן דויד: "עד עכשיו נהגנו בסבלנות רבה כי מערכת החינוך חשובה לנו. בקצב הדברים הנוכחי, באוצר דוחקים בנו להחריף את העיצומים. עצוב מאוד שקולם של ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי לא נשמע בעניין והם לא נוקפים אצבע למען עובדות ועובדי ההוראה".

רשימת היישובים המלאה בהם הלימודים יחלו מחר ב-10:00:

אור עקיבא
אום אל פחם
אלונה
באקה אלגרביה
בנימינה גבעת עדה
בסמ"ה
ג'סר אל-זרקא
ג'ת
דלית אלכרמל 
זכרון יעקב 
זבולון
חדרה
חיפה
טירת הכרמל
חוף הכרמל
כפר קרע
מנשה
מעלה עירון
נשר
קציר חריש
רכסים
קרית מוצקין
קרית ים
קרית טבעון 
קרית אתא
קרית ביאליק
פרדיס
פרדס חנה-כרכור
ערערה
עוספיה