הסתדרות המורים ממשיכה הבוקר (חמישי) בעיצומים במחאה על הסחבת בגיבוש הסכם השכר. בהודעה שפורסמה אתמול נמסר, כי במסגרת העיצומים, יום הלימודים במוסדות החינוך במחוז תל אביב יחל היום בשעה עשר בבוקר. מדובר בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, כאשר רק החינוך המיוחד מוחרג מהעיצומים. 

מטעם ההסתדרות נמסר כי "העיצומים נמשכים לנוכח הזלזול וההתעלמות של ראשי הממשלה - בנט ולפיד – ושל שר האוצר, אביגדור ליברמן ופקידי משרדו בגיבוש הסכם שכר לעובדי ההוראה. הסכם שימנע את הנטישה שמובילה לקריסת מערכת החינוך. בהסתדרות המורים הודיעו כי בשבוע הקרוב העיצומים יתרחבו".

הפגנת הסתדרות המורים על שכר עובדי מערכת החינוך (צילום: אבשלום ששוני)

מזכ"לית הסתדרת המורים, יפה בן דויד, הסבירה כי "לאור שתיקת הכבשים של כמעט כל חברי הממשלה הנוכחית, שמתהדרת בקידום שוויון הזדמנויות ומניעת אפליה כלפי נשים, אני תוהה האם כולם מתעלמים מהקשיים העצומים שבהם נתונה מערכת החינוך, האם כולם אדישים למצוקתם של עשרות אלפי מורות וגננות שמרוויחות שכר זעום ונאלצות לעבוד בעבודה נוספת כדי להצליח לגמור את החודש".

"אני שואלת את עצמי מה יניע אותם לפעולה? רק בספטמבר כשהם יבינו שלשליש מתלמידי ישראל אין מחנכת כיתה? כשיביאו את הילד שלהם לגן ויגלו שבו 35 ילדים שחיים בצפיפות וללא תשומת הלב הראויה להם? שיאלצו לשמור על הילדים בבית פשוט כי הבייביסיטריות הלאומיות התייאשו ונטשו?", הוסיפה.

רשימת היישובים בהן נערכת השביתה: אור יהודה, בני ברק, בת ים, גבעתיים, הרצליה, חולון, קרית אונו, רמת גן, רמת השרון, תל אביב-יפו, אזור, כפר שמריהו, נתניה ופתח תקווה.

בשלב זה, המחלוקת המרכזית בין האוצר להסתדרות המורים ומשרד החינוך עומדת בכך שבמשרד האוצר שואפים להעלות את שכר המורים המתחילים, כאשר הסכום המבוקש הוא כ-8,200 שקלים. בהסתדרות המורים מנגד דורשים תוספת לכלל המורים וכ-10,000 שקלים עבור מורה מתחיל.