הסתדרות המורים הודיעה הערב (שני) כי בשל המבוי הסתום במשא ומתן מול משרד האוצר, מחר לא יתקיימו לימודים בכל הארץ בגני הילדים, בבתי הספר ובאולפנים. במוסדות החינוך המיוחד הלימודים יתקיימו כרגיל. מהסתדרות המורים נמסר כי "אנו חוזרים לנקוט בצעדים ארגוניים חריפים לאחר שפקידי האוצר הודיעו כי לא יוכלו לתת הצבעה גבוהה יותר מ-8,600 שקלים לעובד הוראה מתחיל וכמה מאות שקלים לעובד ותיק".

בנוסף, הסתדרות המורים מסרה כי "הישיבה, שהתקיימה הבוקר במשרדי הסתדרות המורים, בהשתתפות מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן ומזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, הסתיימה ללא תוצאות, כשהאוצר מתבצר בעמדתו להעלות את שכר עובדי ההוראה רק במעט. בהסתדרות המורים סירבו בתוקף להצעה שאין בה שום בשורה אמיתית לעובדי ההוראה ואין ביכולתה להציל את מערכת החינוך מהמצב הקשה בו היא נמצאת".

הפגנת הסתדרות המורים על שכר עובדי מערכת החינוך (צילום: אבשלום ששוני)הפגנת הסתדרות המורים על שכר עובדי מערכת החינוך (צילום: אבשלום ששוני)

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, מסרה: "אנחנו מנהלים כבר חצי שנה מו״מ עם פקידי האוצר וההצעה היחידה שהם שמו היא פשוט לעג לרש. לפקידים שם לא אכפת מכלום. לא מחינוך, לא מהתלמידים ולא מההורים. אנחנו חוזרים ומזהירים שלמרות נסיונות רבים שלנו ומחוות של רצון טוב כגון הפסקת העיצומים, האוצר מתעקש לא לפתור את המשבר ומוביל את ישראל לכאוס גם בשנת הלימודים הבאה".

"אני קוראת שוב לראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, להתערב אישית במו״מ ולדאוג שפקידי האוצר יחליפו דיסקט ויראו את טובת מערכת החינוך והמדינה לנגד עיניהם", הוסיפה.

 יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "אני שב ומבהיר שבכל בית ספר או גן ילדים שאליו לא תגיע מורה או גננת מוסמכת - הסייעות לא תגענה לעבודה. בית הספר של החופש הגדול ייפתח ב-1.7. הסייעות ותומכות החינוך הן נכס אנושי ומקצועי חשוב. כל ניסיון להטיל את נטל מערכת החינוך על גבן לא יצלח".

מנגד, ממשרד האוצר נמסר: "צר לנו על הפגיעה בתלמידים ובהורים רגע לפני סיום הלימודים. האמירות לפיהן התקיימו ישיבות סרק הינן שקריות ומבישות וטוב היה שלא היו מועלות. משרד האוצר עומל לילות כימים על מנת להביא הסכם טוב עבור המורים, התלמידים, ההורים והמנהלים תוך הקפדה על ההנחיות הקיימות של היועצת המשפטית לממשלה בהתאם לתקופת ממשלה יוצאת".

שר האוצר אביגדור ליברמן: "השביתה מחר מיותרת ופוגעת בתלמידים ובהורים ולא משרתת גם את ציבור המורים. אין מחלוקת שצריכים להעלות את שכר המורים משמעותית. אני קורא ליפה במקום לשבות - לשבת! רק ככה אפשר להגיע להסכם אמיתי שישדרג את מערכת החינוך".

ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת הודיעה כי מחר יבוטל סדר היום של הוועדה ובמקומו יכונס דיון חירום בעקבות שביתת המורים. יו״ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, ח״כ שרן השכל: ״לאחר תקופת הקורונה, תקופה של חוסר יציבות וסגרים, מגיע לתלמידי ישראל לסיים את שנת הלימודים כראוי יחד עם המורים שלהם״.