השמש חזרה לשמי הארץ היום (שבת) וכ-180 אלף ישראלים ניצלו אותה על מנת לטייל בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. האתר המבוקש ביותר היה גן לאומי הבשור (אשכול) עם כ-6,000 מטיילים לאורך היום. המספר הגבוה אינו מפתיע שכן רשות הטבע והגנים קיימה באתר פעילות סביב הפריחה ודרום אדום עם שוק ססגוני והפעלות - פעילות שתתקיים גם בשבועות הקרובים. 

במקום השני והמכובד נמצא גן לאומי ירקון תל אפק עם כ-4,500 מטיילים. גם בתל אפק התקיימה פעילות מיוחדת, הפעם לכבוד יום הצפרדע, שהתקיימה סביב בתי גידול מימיים. בגן לאומי מגדל צדק ביקרו כ-3,500 ישראלים.בין שמורות הטבע בלטו בעיקר הבניאס עם כ-3,500 מטיילים, ועין אפק ונחל עיון עם כ-2,500 מטיילים בכל אחת.

פעילות בתי גידול מימיים בגן הלאומי ירקון תל אפק (צילום: טל כרמי, רשות הטבע והגנים)פעילות בתי גידול מימיים בגן הלאומי ירקון תל אפק (צילום: טל כרמי, רשות הטבע והגנים)


תנועה גדולה במיוחד של מטיילים נרשמה גם בגן הלאומי פארק הכרמל ובשמורת פורה סביב פריחת הכלניות, בה הפעילה הרשות גם תחנת מידע והסברה למען המטיילים ושמירת הטבע. עוד בלטו הגנים הלאומיים קיסריה, חורשת טל עם פריחת הכלניות הצבעונית, מגידו והארבל.

שמורת החולה (צילום: מחמוד נאסר, רשות הטבע והגנים)שמורת החולה (צילום: מחמוד נאסר, רשות הטבע והגנים)