משרד הבריאות פנה להיוועצות עם בעלי עניין להקמת בית חולים ציבורי בבאר שבע על שם שמעון פרס, זאת לאחר כינוס וועדת היגוי, בראשות מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, שדנה בנושא בעקבות החלטת הממשלה על הקמת בית חולים בדרום. בימים אלו מגבשת ועדת ההיגוי את מסקנותיה לקראת הגשתם לממשלה. כחלק מהליך ההקמה, פרסם משרד הבריאות היום (שלישי) פניה לבעלי עניין המעוניינים במישרין לקחת חלק פעיל בהקמת ביה"ח, בין היתר אודות האפשרויות השונות להקמה והפעלה של בית חולים בר קיימא בסביבה הכלכלית המאפיינת את שוק הבריאות, כפי שמפורט במסמך הבקשה להיוועצות. 

ממשרד הבריאות נמסר כי "המידע שיתקבל אמור לשמש לצורך סיוע בקבלת החלטות על אופן הקמת בית החולים ושיטת הפעלתו תוך בחינת החלופות ורעיונות המשיבים. הוועדה מתכוונת לבחון ולהתייחס ברצינות הראויה למידע שיוגש ולכלול אותו בגיבוש המלצותיה".
 
שר האוצר, משה כחלון, אמר: "בניית בית חולים חדש בדרום הוא מהלך הכרחי, וחשוב שאמור על פי התחזיות המקצועיות לשפר את חייהם ובריאותם של תושבי הדרום, ולהוות גם מקור תעסוקה ומחקר משמעותי בנגב. גורמי המקצוע במשרדי האוצר והבריאות ישקיעו את כל המשאבים הדרושים להצלחת בית החולים החדש"

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, הוסיף: "בהמשך לעבודת המטה שנעשתה על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות, זוהי בשורה חשובה לצמצום הפערים בשירותי הרפואה בפריפריה. זכינו לחנוך לאחרונה בית חולים חדש באשדוד, ואני מאמין שבשנים הקרובות כבר נראה בשטח בית חולים חדש הולך ונבנה בנגב".

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ׳, אמר: "זוהי בשורה חשובה לתושבי הנגב. אחרי עבודה מאומצת, יחד עם משרדי האוצר והבריאות, הגענו לרגע המיוחל שמניע באופן מעשי את הקמתו של בית החולים השני בנגב. מדובר בעוגן משמעותי, שישפיע לטובה על בריאותם של תושבי הדרום, ישפר את איכות חייהם וייתן מענה לצרכים הרפואיים שלהם. בנוסף לכך, אני רואה בכך הזדמנות גדולה לעיר באר שבע, ליצור סביב המרכז הרפואי החדש תשתית כלכלית, באמצעות קריית הביו טק המתוכננת, שתשלב חדשנות בתחום הבריאות, תמשוך אלינו חברות בינלאומיות ותשאב לכאן את ההון האנושי, שעוסק בנושאים אלה. אני מביע הערכה לממשלת ישראל ובמיוחד לשר האוצר ,משה כחלון, ולסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, שפעלו בנחישות להקמתו של בית החולים לרווחת תושבי הדרום".
מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף: "הקמת בית חולים זהו לא צעד פשוט. זהו מהלך אדיר שמכיל בתוכו המון מורכבויות והיבטים. הנושא מצריך שיתופי פעולה רוחביים בין עשרות גורמים, והקול קורא לציבור הוא צעד נכון בתהליך. אני מודה לראש העיר רוביק דנילוביץ, שהוא שותף לדרך, לשר האוצר וסגן שר הבריאות. אני סבור שבעבודה נכונה נוכל לחנוך את בית החולים החדש בעוד כ-5 שנים".