מחר (רביעי) תיכנס לתוקפה הפעימה השלישית של חוק איסור הפרסומת והגבלת השיווק של מוצרי טבק ועישון. בפעימה הנוכחית ייכנסו לתוקף הוראות המחייבות עיצוב אחיד לכל חפיסות ואריזות מוצרי העישון השונים, כולל בין השאר סיגריות טבק, סיגריות אלקטרוניות, נוזלי מילוי וטבק לנרגילה. 
 
על פי החוק החדש כל האריזות יופיעו אך ורק בצבע פנטון C448, שהוא גוון חום/ירוק הנחשב לצבע המכוער ביותר בעולם, וייאסר על שימוש בצבעים ובסימני לוגו או מיתוג, למעט ציון שם המותג בפונט פשוט בגוון אפור.
 
במוצרי טבק אזהרת הבריאות תכפיל את גודלה מ-30% כיום ל-65% משטח החפיסה, והיא תופיע בצמוד לחלק העליון של החפיסה ולא בחלקה התחתון. 
 
אריזות של סיגריות אלקטרוניות, נוזלי מילוי ותחליפי עישון יחויבו לראשונה, בנוסף לאריזות אחידות, גם בסימון עם אזהרת בריאות ייחודית להן, בגודל של 30% משטח החפיסה.
 
בנוסף לשינוי מראה החפיסות, תיאסר הצגה של מוצרי עישון בכל נקודות המכירה, כגון פיצוציות, תחנות דלק חנויות מכולת ומרכולים. מוצרי הטבק יוסתרו מאחורי ארון, במגירה או בכל דרך אחרת, כך שלא יהיו גלויים לעין.

הפרה של חוק זה תהווה עברה פלילית ועלולה לגרור קנס של עד 226,000 שקלים. בחנויות שמוכרים בהן רק מוצרי עישון או רק מוצרי עישון ואלכוהול או במתחם נפרד בחנות, אין חובה להסתיר את מוצרי העישון, ובלבד שהם אינם גלויים לעין מחוץ לחנות או למתחם.
 
לתעשייה ולנקודות המכירה ניתנה תקופת היערכות של שנה והחל מיום 8 בינואר תיאסר מכירת מוצרי עישון, שלא באריזות אחידות. 

שר הבריאות, ח”כ יעקב ליצמן, אמר: "הובלת משרד הבריאות ותמיכתו בחוק שנכנס רשמית לתוקף, מבטאת את המאבק העיקש שלנו נגד העישון ונזקיו. המאבק בעישון יימשך ביתר שאת במישורים רבים נוספים. אני קורא גם לרשויות המקומיות להצטרף למאבק בעישון ולאכוף בצורה אפקטיבית את איסור העישון במרחבים הציבורים".