משרד הפנים הרוסי הודיע היום (שלישי) כי משטרת מוסקבה עצרה גבר בגין התחזות לחולה בנגיף הקורונה הקטלני. הגבר, שעטה על פניו מסיכה, קרס בקרון מטרו בעיר כחלק ממתיחה, כך לפי החשד. 

בסרטון בו תועד המקרה ופורסם ברשתות החברתיות, נראים נוסעים שונים כשהם המנסים לסייע לגבר שקרס, והחל לפרכס באמצע קרון עמוס. הנוסעים שניסו לסייע לו נראים כשהם בורחים לאחר שהגבר החל לפרכס באופן חמור. כלי התקשורת במדינה כינו את התקרית "מתיחה שיצאה מכלל שליטה". 

בסרטון ניתן לראות ולשמוע שני אנשים נוספים החשודים בשיתוף פעולה עם המתחזה, כשצעקו לעברו במהלך האירוע כי הוא ככל הנראה חולה בווירוס הקורונה. כוחות המשטרה האזוריים מנהלים כרגע חיפוש אחרי שני החשודים הנוספים. ממשרד החוץ הרוסי נמסר: "שני משתפי פעולה צעקו כי האדם שקרס סובל מהווירוס המדובר, מה שהוביל לבהלה ופאניקה בקרון בקרב נוסעים אחרים". 

המתחזה הואשם בהתנהגות ציבורית פרועה. במידה ויורשע, הוא צפוי לעמוד בפני עונש של חמש שנות מאסר. עורך דינו של הנאשם ציין: "הוא בהלם, הוא הגיע למשטרה מרצונו, הוא לא התחבטא. הוא לא ציפה לכל זה. קצין החקירה בעצמו אמר כי ככל הנראה העיסוק במקרה ייפסק".

הנגיף ממשיך לעורר בהלה ברחבי העולם. הרשויות בסין הודיעו רשמית כי מניין הקורבנות שמתו מן הנגיף חצה את ה-1,000 והוא כרגע עומד על 1,016, שמתוכם דווח רק על שני מקרי מוות מחוץ לגבולות המעצמה, אחד בפיליפינים ואחד בהונג קונג. על פי הנתונים שהתפרסמו, מניין הנדבקים בווירוס הוא 42,638.

על פי גורמים ברשויות הבריאות בסין, מתו ביממה האחרונה 108 בני אדם מהנגיף, כאשר מדובר בפעם הראשונה, מאז התגלה הווירוס המסתורי, שמניין הקורבנות היומי עולה מעל ל-100. בנוסף, אושר מקרה ראשון של הדבקות במחלה בעיר סן דייגו שבארה"ב. נכון לעכשיו הווירוס אותר בגופם של מעל 330 בני אדם מחוץ לסין, והוא התפשט ל-25 מדינות שונות, לפחות.