דוח חדש העוסק באיכות הטיפול הרפואי בארץ ופורסם היום (רביעי) על ידי משרד הבריאות קבע כי המרכז הרפואי שיבא ובית החולים בילינסון נמצאים במקום הראשון במדדי האיכות הלאומיים.

במטרה לקדם שקיפות, הדוח מעניק ציונים לבית החולים בארץ. למקום הראשון במרכזי העל הגיע לראשונה המרכז הרפואי שיבא בתל השומר ובית החולים בילינסון נותר גם הוא במקום הראשון בשנה השלישית ברציפות, שני בתי החולים קיבלו את הציון המירבי - 10. מיד אחריהם נמצא בית החולים הדסה עין כרם בירושלים. למקום האחרון הגיע בית החולים רמב"ם בחיפה, שרק השבוע הגיע לתפוסה של 250% בחדרי הטראומה והמיון ומטופלים שמחכים שעות רבות לקבלתם.

דירוג בתי החולים (צילום: משרד הבריאות)דירוג בתי החולים (צילום: משרד הבריאות)

בבתי החולים הבינונים הגיע למקום הראשון בית החולים ברזילי באשקלון עם ציון 10. למקום השלישי עם ציון 9.98 הגיע בית חולים העמק בעפולה שידע בשנה האחרונה קשיים רבים ומריבות בין ראשי המחלקות לבין הנהלת כללית, בבית החולים טוענים כי האירועים בבית החולים הובילו גם הם להתפטרותה המהירה של מנכלית הקופה הגדולה בישראל רות רלבג. למקום האחרון עם ציון 9.83 הגיע בית החולים שערי צדק בירושלים. בקטגוריה של בית החולים הקטנים חלה מהפכה כאשר בית החולים מעייני הישועה הגיע למקום האחרון עם ציון נמוך למדי (9.52). ואילו למקום הראשון הגיע בית החולים פוריה בטבריה.

דירוג בתי החולים (צילום: משרד הבריאות)דירוג בתי החולים (צילום: משרד הבריאות)

גם בקטגוריה של בתי החולים לבריאות הנפש שיבא תופס את המקום הראשון עם ציון כולל של 9.92, למקום האחרון הגיע בית החולים בבאר יעקב. בית החולים אברבנאל, שסונף לבית החולים איכילוב במסגרת התכנית של שר הבריאות, הגיע רק למקום החמישי כמו בשנה שעברה.

דירוג בתי החולים (צילום: משרד הבריאות)דירוג בתי החולים (צילום: משרד הבריאות)