השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר הבוקר (רביעי) בפתח הערכת מצב מיוחדת לקראת אירועי יום ירושלים וריקוד הדגלים מחר: "מחר בעזרת השם נחגוג את יום ירושלים – בירתנו הנצחית, ירושלים אהובתנו, ירושלים העיר שחוברה לה יחדיו, ירושלים משוש חיינו ואנחנו כאן בהערכת מצב כדי להיערך בצורה המיטבית וכדי לסכם את מה שאתם, הסמפכ"ל, מפקד המחוז וכל כוחות המשטרה, מתארגנים".

עוד הוסיף: "המדיניות של השר היא מאוד ברורה ביום הזה. יום חג, המדיניות היא לאפשר חופש תנועה מוחלט של יהודים ברחבי ירושלים, כל האיומים לטרור, כל האיומים בבריונות, כל האיומים בפרובוקציה כזו או אחרת צריכים להיגדע ויפה שעה אחת קודם. אנחנו מיד נדבר על הפריסה ונקבל תמונת מצב. ברוך השם משטרת ירושלים מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ומתפלל ומקווה שזה ימשיך להיות כך גם מחר ובכל השנה כולה. לפחות ממה שקראתי הבוקר, אין ספק שיהיו כאלה שינסו לשבש את השמחה ואין לי ספק אדוני הממ"ז שאתה תעמוד שם בצורה נחושה, תקיפה, יחד עם המפכ"ל והסמפכ"ל".

בן גביר הדגיש: "בצורה חד משמעית, מצעד דגלים, מצעד של חג, עליה של יהודים להר הבית, בלי שמאן דהו יחשוב שאפשר לאיים עליהם או לפגוע בהם ובעיקר, מסר לעולם כולו, משטרת ישראל שומרת על ירושלים, הפקדנו שומרים בירושלים ובעזרת השם ירושלים תיצבע מחר בצבעי כחול לבן, צבעי חג, בשמחה גדולה והמשטרה תאפשר את כל התהלוכות, האירועים, והמחזה המרהיב ומרנין של מאות אלפים צועדים לכיוון הכותל, בואכה הר הבית ונשבעים אמונים לירושלים".

יותר מ-2,500 שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, בנוסף לשוטרים הפועלים בימים אלו ברחבי ירושלים, יאבטחו את אירועי חגיגות יום ירושלים, שייפרסו השנה על פני יומיים, ובעיקר את צעדת הדגלים, שתהיה בפועל שתי צעדות במקביל - האחת דרך שער שכם, והשנייה דרך שער יפו.

מפקד מחוז ירושלים דורון תורג'מן אישר את תוכנית האבטחה כדי לקיים את האירועים ולשמור על ביטחון הציבור. הכוחות יפעלו באופן ממוקד לאבטחת האירועים, ובמרכזם צעדת הדגלים, אירועי "לילה לבן" וטקסים ממלכתיים באנדרטאות. צעדת הדגלים המתוכננת למחרתיים תתקיים בתוואי זהה לזה של השנה שעברה, ממרכז הבירה לכותל המערבי, דרך שערי העיר העתיקה וסמטאותיה.

 בישיבת סיעת הליכוד שנערכה השבוע אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מצעד הדגלים בירושלים "יתקיים כסדרו, כהלכתו ובמסלולו", זאת בצל האיומים של ארגוני הטרור לנסות לפגוע בקיומו.