איתן מור היה בצוות האבטחה של מסיבת הטבע בקיבוץ רעים בשבת שלפני 23 יום, ומאז הוא חטוף בשבי בעזה. צביקה מור, אביו של איתן, שוחח היום (ראשון) עם ינון מגל ויוסי יהושוע ב-103FM וסיפר על תחושותיו בעקבות הקריאה לשחרר את כל אסירי חמאס תמורת כל החטופים.

כאוס בעזה: "מעל 8,000 הרוגים, התושבים לקחו עמם חפצי הישרדות בסיסים" | צפו בהרס הרב
המלחמה הפסיכולוגית של חיזבאללה: המסר העמום של נסראללה בתיעוד חדש

"כן, אני מסכים מאוד לקמפיין של 'כולם תמורת כולם', אבל איך שאני מסביר את זה. אם היו מבטיחים לי שמשחררים 6,000 אסירים ואז מורידים עליהם פצצת דלק ושורפים אותם, אני חותם על זה עכשיו. אם אומרים לי ש'כולם תמורת כולם' זה שאנחנו מחזירים הביתה את יקירינו ותמורת זה, כולם בעזה יקבלו אוכל ומים ודלק ותרופות, אז אני מוכן. זהו. אבל בשום אופן לא עסקת שליט 2", אמר מור.

"בשום אופן לא לגרור אותנו שוב פעם ולפגוע בנכדים ובנינים שלנו ולהוריד את הביטחון הלאומי ולהראות לכל העולם שאנחנו לחיצים ולא מוכנים לספוג כאב", הדגיש. "מי אמר שאני רואה עסקה? זה לא שחור ולבן של הפקרת החטופים חלילה או עסקה בזיונית. יש למדינת ישראל יכולות וארסנל כלים. מי שעשה את אנטבה לפני 47 שנים, יכול לחשוב על משהו יצירתי, תחבולה. זה לא שחור ולבן, או זה או זה. יש גם דרך שלישית. זו יכולה להיות פעולה צבאית. זה יכול להיות איזשהו לחץ מאיזשהו מקום שהחטופים יהפכו לנטל, ולא לנכס".

בהמשך העביר ביקורת על פעילות מטה משפחות החטופים, כשטען: "כולם יודעים שבמטה הזה, עומד בראשו רונן צור. אני מרגיש שאני לא מיוצג במטה הזה. אף אחד לא קרא לי לחשיבה אסטרטגית, לניסוח דפי מסרים. אף אחד לא קרא לי אתמול לפגישה דחופה עם ראש הממשלה או לפגישה היום עם גלנט".

"יותר מזה, כשאני מצליח להגיע לפגישה עם ראש הממשלה, עומד שם בש"ג של פיקוד העורף ומתחנן שייתנו לי להיכנס כי גם הבן שלי חטוף, אז אחר כך אומרים עליי שאני באתי בדלת האחורית. אז אני שואל, מי רשאי להיכנס בדלת הקדמית? על פי מה? ואין לי תשובה לזה", הוסיף.

"יש עוד אנשים שלא באים להם בטוב. יש לי את כל החסרונות. אני גם דתי, גם מתנחל, גם מצביע ימין, וגם אבא למשפחה ברוכת ילדים. את כל החסרונות יש לי, אז אני לא בא להם בטוב עם המסרים שלי. אבל אם אתם לקחתם פיקוד על המשפחות, אז אתם צריכים לייצג את כולן. בינתיים אנחנו לא מיוצגים", ציין.

"אני ביקשתי 'תעתיקו את אוהל המשפחות מקפלן'. אני מרגיש לא נוח להגיע לשם. חבר שלי, אליהו ליבמן, שבנו חטוף יחד עם בני, הגיע לשם וראו אותו שם, הוא הגיע עם הכיפה וה־M16 שלו, כי אנחנו גרים בחברון בשכונה אלימה, וצעקו עליו שם, 'לך מפה, יא חתיכת מתנחל, מי הזמין אותך לפה?' הדבר היחיד שמגן עליי כשאני בא לקפלן, זה אם אני בא עם תמונה של הבן שלי על החזה. זה מה שמגן עליי. אם אני אבוא בלי, עם הכיפה שלי והנשק, יכולים לסקול אותי שם, יכולים להעיף אותי משם. זה לא ייתכן", ציין בצער.

לדבריו, "יש אומרים שיש פה כוונה לעשות הון פוליטי על הגב של המשפחות, שהרוב אלה אנשים דוממים, לא חדים על זה. אני הייתי באוהל בשבוע שעבר, ובאוהל של המשפחות שם אני ראיתי ששמו שלטים של 'ביבי עם דם על הידיים', אז זה גם כן הוכחה לדבריי, לצערי הרב, והוכחה לדרישה המוצדקת שלי לנתק את אוהל המשפחות מקפלן לחלוטין. לצערי, זה לא נעשה עד עכשיו ואני חושב מה לעשות הלאה, לא יודע מה לעשות הלאה אם אני לא מיוצג".

שלט החטופים הגדול בעולם (צילום :תמיר האס יחסי ציבור ואסטרטגיה)

במהלך השיחה, הדגיש מור: "אני נותן אמון בראש הממשלה ובקבינט המלחמה ובכל מערכת הביטחון שהם עושים את הכול כדי להשיב את היקרים לנו הביתה. אני מחזק אותם שימשיכו לעשות את זה. יש דברים שאני קצת יודע מהפעולות שעושים, ששמעתי מהקצין שמלווה אותנו". "אני מחזק את ראש הממשלה לעשות את מה שצריך. בניגוד לאחרים, שדורשים לדעת את כל התוכניות האופרטיביות לפרטי פרטים כי מגיע להם, כי בעצם המדינה זה כמו סלקום, 'אני משלם 30 שקל בחודש, אתם תנשקו לי את הרגליים' - אז בניגוד לעמדה הזאת של ה'מגיע לי', אני מחזק את ידי ראש הממשלה ושר הביטחון וכל הקבינט שימשיכו בכל הכוח לעשות את מה שצריך. אני מבין שאי אפשר להגיד לי את הכל ולא צריך גם להגיד לי את הכל. זה המקום שלי לתת אמון בראש הממשלה ובכולם שמבינים את גודל השעה".