טוראית אורי מגידיש, תצפיתנית במוצב נחל עוז, שוחררה אמש משבי חמאס בפעילות קרקעית של כוחות צה"ל בעזרת מודיעין מדויק של שב"כ. ירון בלום, לשעבר מתאם השבויים והנעדרים ובכיר בשב"כ, התייחס הבוקר (שלישי) בשיחה עם ענת דוידוב, אודי סגל וטל לב רם ב-103FM לפעולה הקרקעית שהביאה לשחרורה.

שלח מחבלים לקיבוץ ארז ולנתיב העשרה: חוסל אחד ממתכנני טבח ה-7 באוקטובר
דאעש בלב ישראל: שלושה תושבי הגליל נעצרו בחשד שתכננו פיגוע

"זו שמחה מהולה בתוך עצב רב על 240 חטופים", אמר בלום. "כשאומרים למשפחות שהופכים כל אבן, זה בדיוק הסיפור. זה עובד במקביל לציר לחימה ולציר משא ומתן. יש פה למעשה כוח מבצעי, שבמקרה הזה זה כוח מבצעי שמורכב גם מאנשי שב"כ וגם מאנשי ימ"מ וכמובן במעטפת של צה"ל. בפעולה שכזו שוחררה החיילת אורי מגידיש, ותוך כדי פעולה קרקעית שמתבצעת במקביל. זה מרגש, והמבצע הזה נוהל מחמ"ל המבצעים המיוחדים של השב"כ".

"עובדים בשיתוף פעולה מאוד הדוק בין הכוחות, הלוואי שבממשלה יעבדו באותה מתכונת, שמים את האגו בצד ומנסים לחלץ חטופים תוך סיכון חיים אישיים. זה עסק מאוד מורכב ומאוד מרגש, אך לצערי זו טיפה בים. הסיכוי שהדברים יקרו, לנצל כל חלון הזדמנות תוך כדי לחימה, מנהיגי חמאס מתחבאים מתחת למנהרות ובתי חולים ומנסים לנהל את העסק בצורה לא מרשימה במיוחד", הסביר.

על התנהלות הצבא בשטח אמר בלום: "רואים בדיוק פעולה הפוכה למה שקורה בצה"ל, אנחנו רואים פחדנות של סינוואר, דף והמח"טים של הגזרות השונות. אסור להיכנס לשאננות, זה נכון להיכנס באופן מדוד כדי לנסות לאתר מטרות ולבצע חקירות שטח, לנסות להכריע את הדרג הצבאי של חמאס. לצד הלחימה מתנהל מו"מ עיקש במספר צירים. הלחץ יעזור, הוא עושה בדיוק את הפעולה שחשבו מתכנני המבצע, נכון להמשיך לעשות אותו". 

בסיום דבריו, הביע בלום את דעתו על הרס ביתו של סגן מנהיג חמאס סאלח אל-עארורי: "זה מוביל לזה שהוא יבין שאינו מוגן. גם הוא מתחבא בביירות, הפחדנים הללו יושבים ומנהלים מבצעים של פיגועים והנחיות לפיגועים". 

סייעה בעריכת הכתבה: מיכל קדוש, 103FM

התמונה והסרטון בכתבה פורסמו לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. מערכת האתר מכבדת זכויות יוצרים ומשקיעה מאמצים באיתור בעלי זכויות יוצרים לצורך שימוש בחומרים המופיעים באתר. אם לדעתכם נפגעה זכותכם כבעלי זכויות יוצרים בחומר המופיע באתר זה, הנכם מתבקשים לפנות באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]