לאחר חודש מורט עצבים של חוסר ודאות, ביום שישי קיבלנו ענת וליאור גלס את הבשורה על מות בתם סמ"ר ים ז"ל, תצפיתנית בבסיס נחל עוז שנפלה בשבת השחורה של השבעה באוקטובר. במותה, הייתה ים בת 20 בלבד. אמה ענת שוחחה הבוקר (שלישי) עם ענת דוידוב ואודי סגל ב-103FM, ושיתפה בכאב: "אני מרגישה שהבת שלי הופקרה עם עוד בנות. אנחנו יושבים שבעה מאז ה-7 באוקטובר".

רוג'ר ווטרס שובר שיאי נבזיות: "מתקפת ה-7/10 מוצדקת, הישראלים ממציאים סיפורים"
"שיישרף לכם הכפר": מני ממטרה הופיע בחתונה חרדית עם שיר גזעני | צפו

"ים עברה במהלך השירות שלה יותר ממבצע אחד ופצמ"רים תמיד היו. תמיד ידעתי שאם ים אומרת לי שהיא בחמ"ל, אז היא הכי מוגנת בעולם, והיא הייתה בחמ"ל, אז היא אמורה הייתה להיות מוגנת", אמרה ענת, והוסיפה: "ים סיפרה שהדריכו אותם שבקרוב תהיה מלחמה. היו המון אירועים על הגדר בחודש האחרון, ולא ראינו אותם בתקשורת, רק אם אתה נובר ברשתות מסוימות של חדשות".

המגישים שאלו את ענת אם ים הרגישה שלא מתייחסים למה שהיא אומרת. "אני לא יודעת להגיד שלא התייחסו, כי מה שהבנות ראו, כולם ראו", השיבה האם. יכול להיות שלמעלה לא התייחסו. פשוט זאת הייתה סדרה, לא התייחסו לזה כמשהו חריג, ובעצם כנראה כל האירועים האלה היו כחלק מהכנה ל-7 באוקטובר".

עוד הוסיפה, כי "אני מרגישה שהבת שלי הופקרה. היא לא תחזור, אבל היא הופקרה עם עוד בנות. ים, במשך כל השירות שלה, שמרה על חיילים ועל האזרחים בעוטף, בנחל עוז, וברגע שהיו צריכים להגן ולשמור עליה - לא עשו את זה. ים והבנות היו בטוחות שאם הן קוראות לעזרה או מקפיצות כוחות הם יגיעו, והן חיכו שעות ולא הגיעו. מה עבר עליהן, זה משהו שלא נותן מנוח. אני מרגישה שהחוזה מבחינתי הופר".

"מבחינתי, הפסדתי כבר. אני הפסדתי, המשפחה שלי הפסידה, ים הפסידה, חבר שלה הפסיד, חברים שלה הפסידו. היו לה תוכניות וחיים שלמים שהיא הפסידה ואי אפשר לחדש את החוזה. אני רק מקווה שישמרו על שאר התצפיתניות והחיילים שעכשיו נמצאים בכל מקום לשמור על האזרחים, ומי שצריך לעשות את החשבון נפש יעשה אותו בשביל האזרחים ובשביל החיילים שכן ישרדו", אמרה בכאב.

חמ״ל התצפיתניות של נחל עוז נפתח מחדש. באדיבות דובר צה"ל (צילום :דובר צה"ל)

במהלך השיחה, ציינה כי היא מרגישה "תחושות של סוף. חוסר תקווה. מה-7 באוקטובר, זה מן יום אחד ארוך. אומנם קיבלנו הודעה ביום שישי האחרון על נפילתה של ים, אבל עדיין הוא לא הסתיים. עדיין אנחנו ממתינים להביא את ים לקבורה. עדיין אין לנו מועד. יום אחד ארוך, אנחנו יושבים שבעה מאז ה-7 באוקטובר".

עוד סיפרה, כי "ים הייתה מפקדת תצפיתניות בנחל עוז. היא הייתה אמורה להשתחרר במרץ והיו לה כבר מלא תוכניות. בתקופה האחרונה היא הייתה מאוד מאושרת, יצאה בחג האחרון הביתה והייתה כמעט שבוע בבית. זה היה שבוע פשוט מדהים ונפלא. ב-6 באוקטובר, יום שישי, דיברנו איתה בפעם אחרונה, כמו כל יום, בפייסטיים. ביום שבת בבוקר ב-9:41 קיבלנו הודעה מים מטלפון אחר 'היי אימא, זאת ים, אני בסדר עכשיו'. היא לא כותבת ככה 'אני בסדר עכשיו'. אני לא יודעת מה לומר כי היא לא הייתה עם טלפון, אבל ההודעה הייתה מוזרה. אני לא נרגעתי מה'בסדר עכשיו'. ים תמיד השתדלה לא להדאיג אותי כי אני אימא אקסטרה דאגנית".

סייע בעריכת הכתבה: אמיתי דואק, 103FM