מלחמת חרבות ברזל: 10 ישראלים חטופים שוחררו הלילה (בין רביעי לחמישי) משבי חמאס ברצועת עזה, אלו תמונותיהם וסיפוריהם המרגשים.

רעיה רותם
רעיה רותם בת ה-54 ובתה הילה רותם שושני בת ה-13 נחטפו מהממ"ד בביתן בקיבוץ בארי. בבוקר השבת השחורה ב-7 באוקטובר, רעיה הספיקה לכתוב לאחיה שהיא והילה נחטפו. ב-25 בנובמבר שוחררה הילה מהשבי. 

רעיה רותם, בת 54, אמא מדהימה שמשקיעה את כל הזמן והמרץ שלה בדאגה וטיפול בבתה היחידה הילה. רעיה נולדה וגדלה בקיבוץ בארי ועובדת במפעל דפוס בקיבוץ, בעלת תואר בדיקור סיני.

רעיה והילה רותם (צילום: באדיבות המשפחה)
רעיה והילה רותם (צילום: באדיבות המשפחה)

ירדן רומן
ירדן רומן נחטפה מקיבוץ בארי ביום מתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר. אחותה רוני סיפרה: "זה לא סרט. זאת המציאות שלנו. אנחנו רק רוצים לראות את אחותנו ואנחנו לא יודעים מה מצבה".

ירדן רומן בת 36, אישה שכולה חמלה ואמפתיה האהובה על כל אדם. נשואה לאלון ואמא לגפן (3) וכששואלים אותה איך הייתה מגדירה את עצמה, היא עונה בראש ובראשונה: "אימהית". ירדן היא פיזיותרפיסטית, בעלת תואר שני בגרונטולוגיה, ומתנדבת בזמנה הפנוי כמטפלת בגיל השלישי של הקיבוץ. ירדן אוהבת טבע. בעבר הייתה מטפסת והיום ממשיכה לטייל בארץ ובעולם.

ירדן רומן (צילום: מטה המשפחות החטופות)
ירדן רומן (צילום: מטה המשפחות החטופות)

ליאת אצילי
ליאת אצילי, בת 49, מחנכת בבית ספר בעוטף ועובדת כמדריכת נוער ב'יד ושם'. נשואה לאביב ואמא ל3 ילדים: עופרי (22), נטע (20) ואיה (18). נולדה בקיבוץ שמרת ושירתה בקבע כקצינה. ליאת אוהבת מאוד את הודו, היא טיילה שם עם אביב לפני שהילדים נולדו, ולאחר מכן טיילו שם עם הילדים במשך שנה. ליאת אוהבת לנסוע למקומות פראיים עם המשפחה, לחיות את הטבע לצד החיות הקיימות בו. ליאת נחטפה מביתה שבקיבוץ ניר עוז יחד עם בעלה אביב שעדיין שבוי בידי החמאס.

ליאת ואביב אצילי (צילום: מטה המשפחות החטופות)
ליאת ואביב אצילי (צילום: מטה המשפחות החטופות)

מורן סטלה ינאי
מורן ינאי הייתה במסיבת הטבע ברעים וגם במקרה שלה, משפחתה גילתה על חטיפתה בסרטון שעלה ברשתות החברתיות. "בשבע וחצי בבוקר היא התקשרה לאבא שלי ואמרה לו שהיא בבעיה", סיפר אחיה ליאון. "בשמונה ועשרים אמא שלי ניסתה להתקשר והיא אמרה שיורים עליהם". לאחר מכן הגיע הסרטון ובו היא נראית יושבת ומתחננת על חייה: "היא נראתה ממש שבויה".

מורן סטלה ינאי, בת 40, מעצבת תכשיטים מוכשרת שרק החלה את דרכה בעולם העיצוב. נחטפה בעת שבילתה במסיבת המוזיקה ברעים שם השיקה ליין חדש של תכשיטיה לראשונה. מורן היא הקטנה מבין 3 אחים ואחיות. היא נפש חופשיה שרק רוצה לעשות טוב לעולם. 

מורן סטלה ינאי (צילום: מטה המשפחות החטופות)
מורן סטלה ינאי (צילום: מטה המשפחות החטופות)

איתי רגב
איתי רגב נסע למסיבה ברעים. באותו הלילה הוא ואחותו מיה חזרו מחופשה משפחתית של שלושה שבועות במקסיקו. הקשר עמם נותר בשעה 09:00 בבוקר ה-7 באוקטובר. המשפחה גילתה כי השניים נחטפו לעזה לאחר שהופץ סרטון של חמאס שבו רואים את השניים על טנדר לצד מחבלי הארגון. ב-25 בנובמבר שוחררה מיה רגב מהשבי.

הוא סיים תיכון ומעיד כי הוא בתקופה הטובה ביותר שלו, בלי מחויבויות, תקופה של מסיבות וחברים. איתי הוא ספורטאי, שיחק כדורגל עד כיתה י"א ברמת השרון ובמכבי הרצליה. אוהד את בית"ר ירושלים ואת ברצלונה. חבריו מעידים עליו שהוא שובה לב ומלא קסם ובו בזמן שטותניק אמיתי.

איתי רגב  (צילום: מטה המשפחות החטופות)
איתי רגב (צילום: מטה המשפחות החטופות)

אופיר אנגל
אופיר אנגל, בן 17, העביר את סוף השבוע של 7 באוקטובר אצל בת זוגו יובל בקיבוץ בארי. משם הוא נחטף לרצועת עזה. אופיר אנגל בן 17, ילד פלא. 'גבר גבר' ישראלי, כזה שתמיד נרתם לעזור לכולם ולגייס אחרים לכך. אוהב כדורסל ומשחק בקבוצה של מועצה אזורית אשכול. תלמיד כיתה י"ב וגר עם משפחתו בקיבוץ 'רמת רחל'.

אופיר אנגל (צילום: באדיבות המשפחה)
אופיר אנגל (צילום: באדיבות המשפחה)

עמית שני
עמית שני, בן 16, ישן אצל אמו בקיבוץ בארי ב-7 באוקטובר. בשעה 12:30, מחבלים הוציאו אותו מהממ"ד יחד עם אמו ושתי אחיותיו באיומי נשק. הם העלו את עמית לרכב שבו היו אנשים נוספים וחטפו אותו לנגד עיניהם של אמו ואחיותיו שניצלו. עמית אהב בזמנו הפנוי לגלוש, לצפות בכדורגל ולשמוע מוזיקה.

לעמית תחביבים רבים: הוא אוהב מאוד את הים ועוסק במספר סוגי ספורט. הוא גולש, שט ורוכב על סקייטבורד וקארבר. עמית אוהד שרוף של יובנטוס. בנוסף, הוא מנגן על גיטרה ומחובר לסצינת ההיפ הופ הישראלית. כמו כן, הוא לומד בתיכון "נושאי הבשור" במגמת קולנוע.

עמית שני (צילום: באדיבות המשפחה)
עמית שני (צילום: באדיבות המשפחה)

גלי טרשנסקי
גלי טרשנסקי, בת 13 מקיבוץ בארי, נחטפה ב-7 באוקטובר. גלי הספיק לכתוב למשפחתה שמחבלים נכנסו לבית ומנסרים את דלת הממ"ד. היא הספיקה לקפוץ מהחלון ובמשך שלושה שבועות הוגדרה נעדרה עד שהמשפחה קיבלה הודעה כי היא נחטפה. אחיה ליאור נרצח במתקפה.

גלי טרשצ'נסקי בת 13, ילדה מאוד רגישה ופצצת אנרגיה שגורמת תמיד לכל הסובבים אותה לשמוח. אוהבת לרקוד, לשמוע מוזיקה ולראות סרטים של מארוויל. גלי נערה אמיצה שדוחפת את עצמה כל הזמן קדימה ולא מוותרת על שום דבר שהיא רוצה. אוהבת לבלות עם אבא שלה איליה בנהיגת שטח בשדות.

גלי שחקנית כדורעף בנבחרת "הפועל אשכול", אמא שלה מספרת עליה שהיא שחקנית צוות בנשמה. מפזרת אנרגיה וצחוק בכל מקום שהיא רק יכולה. אוהבת חיות מגיל קטן ונוהגת לבלות בכל יום בפינת החי בקיבוץ.

גלי טרשנסקי (צילום: באדיבות המשפחה)
גלי טרשנסקי (צילום: באדיבות המשפחה)

רז בן עמי
בת 57, מלאת יצירתיות ותמיד חיובית לעולם. בשנים האחרונות רז עוברת בין מספר תחומי יצירה: ציור, תכשיטים בפימו, שרשראות חרוזים, ועוד ועוד. לאחרונה החלה להתנדב בקיבוץ עם בני הגיל השלישי בתחום של עבודות יד.  רז היא מודל למשפחתיות. הבית שלה ושל משפחתה הוא בית חם, ירוק, מלא עציצים וצמחים.

ב- 13 השנים האחרונות מתמודדת עם נגעים במוח ובעמוד השדרה. היא סובלת מכאבים עזים אבל אף פעם לא מתלוננת.  לצד הקושי הפיזי, רז מתעקשת בכל שישי לבשל ארוחות שישי ולבלות יחד עם המשפחה. נחטפה מביתה בקיבוץ בארי יחד עם בעלה אוהד אשר נמצא עדיין בשבי החמאס.

רז בן עמי (צילום: מטה המשפחות החטופות)
רז בן עמי (צילום: מטה המשפחות החטופות)

ליאם אור
ליאם אור בן 18, נחטף מביתו שבקיבוץ בארי. ליאם הוא נער חייכן רגיש ומצחיק, שחקן שח-מט מוכשר. ליאם אוהב מאוד כדורגל ואוהד את קבוצת הפועל ת"א – לפני שנחטף ע"י החמאס, הוא לא הפסיד אף משחק. עבד כגנן בגן חובה בקיבוץ במסירות גדולה וברגישות רבה.

ליאם אור (צילום: מטה החטופים והנעדרים)
ליאם אור (צילום: מטה החטופים והנעדרים)