"התחושות נוראיות, ציפינו בכל יום לבשורה שהם ישובו הביתה, כל יום מחכים לרשימה ומתאכזבים מאוד מחדש", סיפר ל"מעריב" יוסי שניידר, בן הדוד של שירי ביבס, שגם היום, היא ושני ילדיה הפעוטים – אריאל בן ה-4 וכפיר בן העשרה חודשים, לא נכללו ברשימת המשוחררים, שנמסרה לישראל. "אנחנו מצפים לטלפון המיוחל שיבשר לנו שהם ברשימה, אבל הוא לא הגיע", סיפר עוד הדוד בעצב.

כפיר ואריאל ביבס לא ישוחררו גם היום, במשפחה זועמים: "מניפולציה של החמאס"
באיכילוב עדכנו: אחת הילדות ששוחררו מהשבי תזדקק לשיקום ארוך

"גם אם הציפיות היו נמוכות, קיווינו מאוד שהם יהיו ברשימת המשוחררים. אבל אנחנו לא מתנהלים מול גוף מסודר כמו מדינה, אלא מול ארגון טרור שמשחק משחקים פסיכולוגיים", סיפר עוד שניידר על התחושות הקשות במשפחה שממתינה בקוצר לשובם של יקיריה, שהפכו לאחד מהסמלים הכואבים של המלחמה, מאז חטיפתם ב"שבת השחורה" בקיבוץ ניר עוז.

הצהרת משפחת ביבס, צילום: אבשלום ששוני

שניידר דחה את הטענות, שחמאס אינו יודע היכן הם נמצאים. "אני לא יודע היכן הם, אבל חמאס הוא הריבון הפוליטי ברצועת עזה והאחריות מוטלת עליו", הוא הסביר.

משפחת ביבס מנסה לעורר גורמים שונים בעולם, בניסיון ליצור לחץ על חמאס, לשחרור יקיריה. "אנחנו מנסים דרך גורמים שונים בעולם, בעלי השפעה, גם עקיפה על חמאס, כדי להביא לשחרורם", הוא סיפר עוד – "התחושה היא שמשפחת ביבס, בדומה לחטופים נוספים, היא רק כלי במשחק. אנחנו מחפשים כל פיסת מידע, כדי לדעת כיצד הם מרגישים ומה קורה איתם".

שניידר הביע אכזבה מהתנהלות הצלב האדום. "ציפינו שלפחות יקיימו ביקורים אצל החטופים ויוודאו את מצבם הבריאותי, אבל זה נראה לי כמו ארגון קיקיוני, שבורח מאחריות וכנראה שצריך לסגור אותו", הוא טען עוד. במשפחת ביבס, אמרו עוד בעצב: "הלב נשבר שוב ושוב, אבל נמשיך להיאבק עד לשובם, הם חלק מההסכם שקודם כל משתחררים ילדים ואמהות".