מלחמת חרבות ברזל: על רקע המלחמה מול חמאס, טוענים תושבי בת חפר שבעמק חפר, כי הם שומעים חפירות מתחת לביתם, זאת לצד קולות פיצוצים שמגיעים אליהם מאזור טול כרם. גד אוחיון, תושב בת חפר, שוחח היום (חמישי) עם בן כספית וינון מגל בתוכניתם ב-103FM וסיפר על מורת רוחו בעקבות המתרחש.

"רפורמה יסודית": ראש המל"ל חושף באילו תנאים תסכים ישראל לשילוב הרשות הפלסטינית בעזה
הפספוס של נתניהו: מהו האינטרס העליון בעזה שראש הממשלה מוותר עליו?

בפתח הראיון אמר: "המצב ממש לא טוב. אנחנו חיים במעין שגרה של חוסר ביטחון תמידי, היישוב חוטף ירי בכינון ישיר ועקיף כמעט כל יום. אנחנו יכולים להשיג לכם תמונות של קליעים מהחצרות שלנו".

"בוא נגיד ככה שיש יום אחד שאנחנו מקבלים דיווח על 4-3 אירועים, ויום אחד שקט, ואז עוד יומיים עם אירועים באותו מספר. אנחנו שומעים יריות, אנחנו מוצאים קליעים בחצרות שלנו, בבתים הפנימיים, לא אלה שהם צמודי הגדר", המשיך.

לדבריו, "בלילות אנחנו מתעוררים מפיצוצים, המואזין מאוד נהנה להציק לנו בשעות שכולנו מסתובבים ימינה ושמאלה במיטה, ואנחנו מרגישים מאוד מופקרים. אנחנו מרגישים שכל תגובה מהצד שלנו על הפעילויות האלה שהצד השני מנסה לבצע בנו, מטופלות ברמה נקודתית. אנחנו צריכים להבין שמה שהם עשו ב־7 באוקטובר זה מודל למה שהם מתכננים לעשות".

תיעוד של כוחות שלדג מתוך המנהרה שיוצאת מביתו של ראש לשכתו של יחיא סינוואר. צילום: דובר צה"ל

עוד סיפר כי "חלק גדול מהתושבים באזור, בכלל ביישובים שלנו, מדווחים על רעשים של חפירות. בוצע על ידי מי ממערכת הביטחון איזשהו סקר גיאולוגי שהממצאים לא נחשפים בפנינו. אנחנו אזרחים, אז אנחנו לא אמורים לדעת הכול".

בהמשך טען: "מרדימים אותנו, כמו שהרדימו את הדרום וכמו שמרדימים את הצפון, אנחנו לא פחות בסיכון. אולי הוא לא יקרה בעוד דקה, אבל אנחנו לא יכולים להיות מופתעים. ברגע שיעברו את הגדר של בת חפר והיישובים שלידינו, כפר סבא, רעננה, חדרה, נתניה וכל הקו הזה יעלה באש, עד הים".

"שלחו פלוגה של טנקים, שימו אותה לידינו, לא לירות כדור על כדור", אמר בסיום הראיון. "אנחנו מקבלים הודעות, התושבים ביישובים, 'בוצע ירי הרתעתי מצידנו כתגובה לירי שבוצע לגדר של היישוב הזה או יישוב אחר'. ירי הרתעתי? הברחתם אותם? אתם צריכים להוריד פגז, להרים אותם באוויר ולחתוך אותם למיליון חתיכות. שיפזרו אותם כמו פאזל, מי שיורה לכיוון שלנו שיפזרו אותו כמו פאזל".

"יש לי חייל בצבא כבר ויש לי ילדים שהולכים להיות חיילים, אם אנחנו לא נדאג לאנשים האלה, לילדים האלה, מה הצבא שיהיה לנו אחר כך?" תהה, והוסיף: "שיעמידו קו הגנה אחד שכשאחד ירים M-16, אקדח קפצונים ומכוון קנה לכיוון שלנו, שיפזרו אותו, ממש יפזרו אותו".

סייע בהכנת הכתבה: אמיתי דואק, 103fm