בנק הדואר, שנמצא בבעלות ממשלתית, הקפיא את חשבונו של המתנחל דוד חי חסדאי שנכלל ברשימת הסנקציות האמריקאיות. בתוך כך, בנק ישראל גיבה את חסימת חשבונו של המתנחל ינון לוי מדרום הר חברון, בלאומי.   

מיישמים את הסנקציות מצד ארה"ב: הבנקים בישראל החלו לעקל חשבונות

מהבנק נמסר: "עקיפה של משטרי סנקציות כאמור, יש בה כדי לחשוף את התאגידים הבנקאיים לסיכונים משמעותיים וביניהם, סיכוני ציות, סיכוני הלבנת הון ומימון טרור, סיכונים משפטיים וסיכוני מוניטין".

בנק הפועלים צפוי לחסום את חשבונותיהם של שלום זיכרמן ועינן טנג'יל, שניים נוספים מבין הארבעה עליהם הוטלו הסנקציות. כמו כן, צפויות להיות מוטלות עליהם מגבלות נוספות, כשביניהן אף רכישה מנטפליקס או מאפל, כשמדובר בחברות שפועלות בצורה כזאת או אחרת מארצות הברית. 

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, הגיב: ״הגבלת חשבונות בנק של מתיישבים ללא הסבר ודין, זו חציית קו אדום שאסור לאפשר. מנכ״לי הבנקים נגררים אחרי אמירות של גורמים חיצוניים ומיישמים אותם בפועל, אני קורא לגורמים האחראים בישראל לפעול במיידית להחזרת חשבונות הבנק של המתיישבים שנסגרו. אנחנו מאוד מכבדים ומעריכים את בני בריתנו בעולם, אבל אסור לנו לתת לאף אחד אחר לנהל את מדינת ישראל״.

שר התקשורת שלמה קרעי: "חסימת חשבון של אזרח בבנק הדואר בגין צו שערורייתי של ארה"ב היא בלתי נסבלת. התעמרות שכזו באזרח ישראלי בלי שום הליך משפטי ראוי הוא דבר שאסור לתת לו יד. לצערי הרב, כפי שנוכחו לדעת אזרחי ישראל, רמת השירות בדואר נמצאת מתחת לכל ביקורת ובג"צ אף חסם את סמכויות השרים בעניין. העברתי את הנושא לבחינה משפטית, וככל שתמצא סמכות כזו בידי, אורה על הסרת החסימה לאלתר".