בשבוע שעבר דווח ב"כאן 11" כי לפי תרחיש של רשות החירום הלאומית, במקרה של מתקפה גדולה של ארגון הטרור חיזבאללה, 60 אחוז מהמדינה תיוותר בלי חשמל. יו"ר חברת ניהול מערכת החשמל (נגה), האלוף במיל' סמי תורג'מן, אמר היום (רביעי) כי "המערכת מאותגרת מזה שהיא מבוססת על גז ומאוימת על ידי פגיעה ברשת החשמל. יש לישראל יתירות לרשת החשמל. לא כל איום הוא פגיעה, לא כל פגיעה היא כאוס ולא כל כאוס הוא עלטה". תורג'מן אמר את הדברים במהלך כנס האנרגיה שהתקיים באילת.

שר האוצר לשעבר, אברהם בייגה שוחט, הלך לעולמו בגיל 87
"נסראללה נמצא בעמדת הפסד": כך שינתה ישראל את המשוואה בצפון

 לאחר הדיווח מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר כי "אנשים רבים עלולים לאבד את חייהם, ייתכנו מספר עלטות ארציות של מעל 60% ל-48 שעות. הפסקות חשמל מקומיות צפויות להימשך עד שלושה שבועות, והפסקות חשמל מקומיות של שעתיים עד שלוש פעמים ביום".

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

יואב גלנט מאיים על חיזבאללה (צילום :אלעד מלכה)

עוד דווח כי הטיפול במונשמים ונתמכי נשימה במצב של הפסקות חשמל ממושכות ייעשה הרבה יותר מורכב, כאשר כעת נערכים לטפל באוכלוסייה של לפחות 35 אלף מונשמים. בתוך כך, משרד הבריאות יוצא בימים אלה לרכש ענק של גנרטורים, ובנוסף בשיחה מבקש משרד הבריאות מהרשויות להקים מרכזי אנרגיה וחמצן ברשויות.

כזכור, לפני כשבועיים נועדו בבסיס האם של פיקוד העורף שרי הביטחון, הבריאות, התקשורת, הפנים, מנכ״לים של משרדי ממשלה נוספים, ראש המועצה לביטחון לאומי, ראש רשות החירום הלאומית, ראש עיריית נשר וצמרת פיקוד העורף. על השולחן הוצג גם כן תרחיש לחימה מצפון, הכולל עלטה - הפסקות חשמל ארוכות, אשר יאלצו מוכנות נרחבת של האוכלוסייה.