צה"ל הודיע היום (שישי) כי איתר שלוש גופות חטופים ברצועת עזה - אוריון הרננדס ראדו, חנן יבלונקה ומישל ניסנבאום. לוחמי צה״ל איתרו והביאו לשטח ישראל את גופיהם של שלושת חטופים אשר נרצחו ב"עיקול המוות" בכביש 232 ליד מפלסים בבוקר השבעה באוקטובר.

לאחר "התרגיל" בעסקת חטופים: מצרים בוחנת את חידוש המשא ומתן
"הנה הבנות שיכולות להיכנס להריון": ברוטליות בסרטון חטיפת התצפיתניות

אחת מהגופות שאותרו הינה של חנן יבלונקה בן 42, אב לשניים מתל אביב, שיצא לבלות במסיבת נובה עם ארבעה מחבריו ונחטף מכביש 232. ארבעת חבריו, בהם הכדורגלן ליאור אסולין ז"ל נרצחו. הרכב של חנן נמצא בסמוך לקיבוץ מפלסים, כשגופת אחד מהחברים בתוכו, וגופות שלושת האחרים בסמוך לו. במשך כמעט שלושה חודשים לא היה ברור מה עלה בגורלו של יבלונקה, וב-4 בינואר הודיע דובר צה"ל כי יבלונקה מוגדר כחטוף.

על פי הנתונים שנמסרו למשפחה הוא נרצח כבר בשבעה באוקטובר וגופתו הובאה לעזה ונמצאה בג'באליה. המשפחה קיבלה את הבשורות הקשות באמצעות הודעות ממקורבים שרצו ברשתות עוד לפני שצה"ל מסר להם. חנן הותיר שתי אחיות אורית ואביבית, שני הורים ראובן וורד ושני ילדים. ירין ואמילי, גרושתו ואם ילדיו קיבלה את הבשורה כשהיא בחופשה ביוון ומנסה למצוא טיסת חזור להלוויה שתערך ביום ראשון הקרוב.

ראובן יבלונקה, אבא של חנן יבלונקה, אמר למעריב: "אני כועס כועס על הצבא, ששמעתי שהבן שלי נרצח, רק אחרי שקיבלתי מהבוקר יותר מ-100 הודעות. מ-7 בבוקר שלחו לי הודעות -  'זה נכון?' נודע לבת שלי והיא סיפרה לי שראתה הודעה בטלגרם שצה"ל החזיר שלוש גופות, ביניהן את חנן. היא כנראה לא רצתה לספר לי עד שנקבל הודעה רשמית. רק ב-8:30 באו נציגים מהצבא והודיעו לי".

עוד הוא סיפר: "חודשים ארוכים הוא הוגדר כנעדר, עד שהודיעו לנו שהוא בשבי חמאס. לא ידענו מה קורה איתו, אחרי שהודיעו לנו היום, יש קצת תחושת הקלה והביאו אותו לקבורה בארץ. חנן היה הבן שלי וחבר שלי. יש לו שני ילדים מדהימים, הואא אהב את החיים כמו שאני אוהב. הוא נהנה מהחיים עד שהוא נרצח במסיבה. הוא והחברים שלו היו אמורים לנסוע למסיבה בחיפה וברגע האחרון הם החליטו לנסוע לנובה. נהיה חזקים בשביל חנן והילדים".

אורית יבלוקנה אחותו מסרה: ״אנחנו כואבים ושבורים, מהסוף הטראגי ומר, אבל אחרי 231 יום של חוסר וודאות יש לנו הקלה שלפחות אנחנו מקבלים אותו בחזרה לקבורה בארץ ישראל. חנן אני אוהבת אותך תמיד תהיה החצי השני שלי, תמיד תהיה איתי בכל מקום בכל שנייה ובכל דקה".

שלושת גופות החטופים נמצאו לאחר שהשב״כ העביר אינדיקציה מודיעינית על תא שטח בצפון הרצועה בה הונחו הגופות. האינדיקציה התקבלה בימים האחרונים בין היתר בעקבות חקירת מחבלי חמאס, אשר נשבו על ידי לוחמי צה״ל הפועלים במרחב מחנה הפליטים ג׳בליה.

כזכור, דובר צה"ל הודיע ביום שישי האחרון כי כוחות הצבא איתרו וחילצו גופות של שלושה חטופים מרצועת עזה. הגופות שחולצו הן של שני לוק בת ה-22, יצחק גלרנטר בן ה- 56, ועמית בוסקילה בת ה-28. כעבור יום, דובר צה"ל הודיע שגופה נוספת - של החטוף רון בנימין - חולצה מרצועת עזה. במשך השבוע הובאו הארבעה לקבורה בישראל, כשמשפחותיהם וקרוביהם חולקים להם כבוד אחרון.