על רקע התמשכות המשא ומתן והמגעים לעסקת החטופים, מתפרסמת היום (רביעי) עדות חדשה ומצמררת של אלמה אברהם, בת 85, ששוחררה משבי חמאס לאחר למעלה 50 כשהיא על סף מוות. אברהם נחטפה מביתה שבקיבוץ נחל עוז ושבה מן השבי כשהיא מעורפלת הכרה ופצועה, עם דופק 40 וטמפרטורת גוף של 48 מעלות. העדות מתפרסמת כחלק מפרויקט ההסברה 'Remember' מפרסם היום, ג', שנועד לזעזע את מנהיגי ואזרחי העולם ובכך ללחוץ לקידום עסקת חטופים.

הפרויקט, שנוצר כולו בטכנולוגיית AI, מדמה בצורה ויזואלית ומוחשית את העדויות הקשות והמזעזעות של שורדות ושורדי השבי ששוחררו משבי החמאס ונוצר מתוך ההבנה שההסברה נחוצה מאי פעם – בעת ההתקדמות בשיחות המשא ומתן לשחרור החטופות והחטופים. 

"ניצחתי": נגה וייס ששוחררה משבי חמאס סיימה קורס מש"קיות ת"ש  
כוחות בינלאומיים ונסיגה של צה"ל מהגבול: ההסכם שמקודם בצפון | דיווח

עדותה של אלמה אברהם שחזרה משבי חמאס, פרויקט 'Remember' (צילום :פרויקט קירות שקופים,פרויקט 'Remember', קבוצת רוזנבאום תקשורת)

מתוך עדותה של אלמה אברהם: "הטרוריסטים לקחו אותי, אישה בת 84, על אופנוע לעזה. כשהגענו לעזה, אנשים תקפו אותי, היכו אותי, ושרפו לי את היד. זה מאוד מאוד כאב לי. המחבלים הורידו אותי למנהרות, הייתי שם בחושך במשך כל הזמן שלי בשבי. הם נתנו לי לאכול שישה תמרים ביום בלבד. אני אישה מבוגרת עם בעיות בריאות רבות ולא קיבלתי את התרופות שהייתי זקוקה להן. רוב הזמן שהוחזקתי בשבי, הייתי מחוסרת הכרה. מאז שחזרתי, אני ממשיכה להילחם על חיי בכל יום ויום".

רקעי החטיפה של אלמה אברהם (צילום: רשתות חברתיות)
רקעי החטיפה של אלמה אברהם (צילום: רשתות חברתיות)

אלמה אברהם מסרה לקראת פרסום עדותה במסגרת פרויקט 'Remember': "חזרתי במצב בריאותי ונפשי קשה במיוחד, לאורך רוב השבי הייתי כלואה לבדי בתנאים קשים מתחת לאדמה ולא ידעתי אם אחזור בחיים. אני נמצאת בתהליך שיקום ארוך, ואין יום שאני לא חושבת על 120 חטופות וחטופים שחווים את אותו הסבל כבר תשעה חודשים. חייבים להחזיר אותם הביתה- עכשיו! אני קוראת לכל אזרחי ישראל, שתפו את העדות כדי להפעיל לחץ במגרש הבינלאומי. אנחנו ברגע האמת".