פעילות של סוכנת סמויה שהעמידה פני קטינה, הובילה למעצרם של 14 חשודים בעבירות פדופיליה ברשת, בהם מורה בבית ספר, כך המשטרה התירה היום (חמישי) לפרסום. הסוכנת פעלה במשך כארבעה חודשים, ולשם מטרה זו מפעיליה במשטרה הכינו חדר מיוחד התואם לדמותה של נערה מתבגרת כבת 13, ממנו נערכה הפעלתה. בנוסף, השוטרת הוכשרה לחשוב, להתכתב ולהתנהג כקטינה על מנת ליצור אמינות בקרב החשודים.

אחד החשודים, גבר בן 73, יצר קשר עם הסוכנת הסמויה בתחילת השבוע וביקש לפגוש בה עם סיום יום הלימודים מחוץ לכותלי בית הספר על מנת להביא לה מתנה שרכש עבורה. הוא נעצר עם הגעתו למיקום שנקבע. החקירה עברה לשלב גלוי בלילה שבין ראשון לשני, בשעה שעשרות שוטרים פשטו ברחבי הארץ על בתיהם של החשודים שהופללו. בבתיהם של חלקם נתפסו מכשירי מדיה שונים, שעל פי החשד שימשו לביצוע העבירות.
כלל החשודים הובאו לחקירה במשטרה בחשד לעבירות מין בהן ניסיון אינוס, ניסיון מעשה מגונה בקטין, החזקה ופרסום חומר תועבה ובו דמות קטין ועבירות נוספות. עם גיבוש חומר הראיות המשטרה הגישה היום הצהרת תובע נגד אחד החשודים, תשב נתניה כבן 64 המשמש כמורה בבית ספר במרכז הארץ. מעצרם של כלל החשודים הוארך בפני בית משפט השלום בירושלים, חמישה מהם שוחררו בתנאי מעצר בית ותשעה נוספים עדיין נמצאים במעצר. 
מעצר חשוד בפדופיליה

מהמשטרה נמסר: "נמשיך לפעול בכל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשותנו על מנת לאתר ולהעמיד לדין את עברייני המין המסכנים את ילדינו. המרשתת והאנונימיות לא תהווה מסתור או הגנה עבור עבריינים אלו. אנו יודעים ופועלים לזהות את אותם אלו המשחרים לטרף ואורבים לילדים הצעירים ומבקשים לפגוע בגופם ובנפשם, נעצור ונעמידם לדין".

מוקדם יותר השבוע: 26 חשודים, בהם מורה בתיכון ומדריך שחייה נעצרו בחשד לפדופיליה

בתוך כך, מוקדם יותר השבוע חוקרי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מרחב נגב במשטרה, עצרו 26 חשודים בכל רחבי הארץ במסגרת פעילות שמטרתה לאתר ולהתחבר לעברייני מין הלוכדים נערות צעירות ומבצעים בהן עבירות מין ופדופיליה באמצעות הרשת החברתית. היחידה הפעילה במשך למעלה מחצי שנה סוכנת שהתחזתה לנערה בת 13 אשר הוקם לה פרופיל פיקטיבי במספר אתרים בצ'אט של אתר "וואלה", בסקייפ ובפייסבוק.

הסוכנת הופעלה במטרה להוביל בגירים בעבירות פדופיליה לשיחה בצ'אט ובעקבות פעילותה הופללו ונעצרו 26 חשודים כאמור, מאילת ועד קרית שמונה, שטווח הגילאים שלהם נע בין 21 ל-44.

בין העצורים מורה מתיכון בחיפה, מדריך שחייה לנוער מאזור הדרום ועובד עירייה. חלק מהחשודים היו עצורים בעבר בגין עבירות דומות וכנגד חלקם אף מתנהלים הליכים פליליים כשעצם היותם תחת אפשרות להרשעה פלילית לא הרתיעה אותם מלחזור על המעשים. 

החשודים שיתפו פעולה עם הסוכנת למרות שידעו שמדובר בנערה בת 13 לכאורה ותוך שהם אומרים לה שהם מודעים לכך שיש פעילות משטרתית בנושא. הם לא היססו וביצעו פעילות מינית בפניה ובנוסף ביקשו ממנה לבצע מעשים מיניים בעצמה תוך שהם מתועדים. 

המבצע, המכונה "דג ברשת" הנו המשך ישיר למבצע שנערך לפני שנה. סנ"צ איתן עמר מפקד ימ"ר נגב שניהל את המבצע, אמר כי "מרביתם המכריע של העצורים ביצעו מספר לא קטן של עבירות ויש כאן מוטיב חוזר של העבירות הללו. החשודים נמצאים בשלבי חקירה מתקדמים כאשר החקירה מתנהלת  בליווי פרקליט ממחוז דרום והכל לאור רגישות הנושא והעובדה שהופעלה כאן סוכנת שתודרכה הן על ידי פרקליט מהפרקליטות והן על ידי המפעילים שלה בימ"ר וכך היא הצליחה לאסוף ראיות שיש בהן כדי להפליל את המעורבים".