במהלך הבוקר (חמישי) יתחדשו הלימודים בשבע המכללות האקדמיות הציבוריות שבהן השבית הסגל האקדמי הבכיר את הלימודים במשך חמישה שבועות. מוועד ראשי המכללות האקדמיות נמסר כי הפסקת השביתה התאפשרה לאורן של הסכמות שהושגו הלילה בסיועו של נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

זאת לאחר שבימים האחרונים נדונה השביתה בארבע ערכאות שונות של בתי הדין לעבודה, אשר כולן קיבלו את העמדה שמדובר בסכסוכים מקומיים שיש ליישבם במשא ומתן בין הנהלת כל מכללה לבין ארגון הסגל שלה. ההסכם קובע שינוהלו משאים ומתנים מקומיים בכל מכללה, במטרה לגשר על חילוקי הדעות ולהגיע במהרה לחתימת הסכם קיבוצי. מוועד ראשי המכללות האקדמיות נמסר כי הוא "מברך על סיום השביתה ועל חזרת הסטודנטים ללימודים סדירים". 

ממועצת הסגל הבכיר במכללות הציבוריות נמסר בתגובה: "ההבנות שהושגו הלילה אושרו נכון לחצות ע"י הוועדים במכללת עזריאלי ומכללת הדסה. לגבי שאר הוועדים-  נוסח ההסכם יובא להצבעת הוועדים. במידה ואכן יאושר ההסכם יחודשו הלימודי בשעה 10:15 ואילך. ההבנות שהושגו הלילה מצביעות על כברת דרך ארוכה שעבר הסגל הבכיר במכללות הציבוריות טרום השביתה".

"מועצת הסגל הבכיר הביאה לביטול נוסח חד צדדי שנכפה על הוועדים וחזרה להסכם העקרונות שנחתם באוקטובר 2017, ובהם  ביטול הדרישה הדרקונית לשקט תעשייתי של תשע שנים מוחלט. עוד נקבע כי עד 1.3.19 יחתמו הצדדים על הסכמים מקומיים  ביחס לבנות שישיגו הצדדים בתקופה הנוכחית.  מועצת הסגל הבכיר מודה לכוח לעובדים על הליווי המסור לאורך מאבק זה ולנשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים השופט אייל אברהמי על תרומתו לקידום ההבנות ונכונותו ללוות את מהלך יישומם".
 
שלומי יחיאב, סגן יו״ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אמר בתגובה: ״אני גאה בסטודנטים ובכוח האדיר שהפגינו במטרה לייצר לחץ על המעורבים, מה שאכן הוביל לפריצת הדרך לתחילת המו"מ. אנחנו עוד לומדים את טיב ההבנות שהצדדים הגיעו אליהם, ומקווים שאכן מדובר בתהליך מהותי שיוביל להסכם רחב לשיפור תנאי המרצים. אני דורש מהנהגת המכללות לגלות כעת הבנה וגמישות מקסימלית אל מול הסטודנטים שעד כה היו תלויים באוויר, ומפציר בהם לשתף פעולה עם אגודות הסטודנטים למציאת מתווה אקדמי הוגן שיאפשר את קיומו של הסמסטר".

כזכור, לאחר שהסטודנטים הודיעו שהם משביתים את הלימודים ואף יצאו להפגין מול משרדי קריית הממשלה בירושלים, הם הודיעו ביום שבת על סיום השביתה לאחר שלדבריהם הצליחו להחזיר את המרצים ואת ועד ראשי המכללות האקדמיות למשא ומתן.