מינוי של המפכ"ל הבא של המשטרה, נצ"מ משה (צ'יקו) אדרי, נתקל בקשיים בשבועות האחרונים, לאחר מספר מקרים אשר נחשפו בכלי התקשורת בכל הנוגע להתנהגותו בעבר. אדרי עבר בדיקת פוליגרף והתוצאות שיגיעו אל הוועדה למינוי בכירים, ישפיעו באופן ניכר על האפשרות שייבחר לתפקיד. מדובר, כזכור, במפכ"ל אשר מגיע משורות המשטרה, בניגוד לרוני אלשיך, אשר הוצנח אליה בעקבות בעיות רבות שהיו לבכירים במשטרה בשנים האחרונות.השדרן והכתב גיא פלג, אשר עוסק בענייני הפלילים והמשטרה, פתח היום (רביעי) את תוכניתו ב-103FM, שם דיבר על סוגיית האריתראים והסודנים שזכו למקלט בישראל. בתגובה לכך, עלה לשידור מאזין בשם מנשה, אשר התרעם על נוכחות האריתראים בארץ ועל הדרך בה התקשורת נוהגת במפכ"ל המיועד, ובשלב מסוים אף התחיל לצרוח בשידור, כשלידו נוסעת אשר מסכימה עמו. למרות הטונים, המשיך פלג את השידור איתם, ולסיום אף הציע להם להתקשר שוב בעתיד.מי איתנו?


"זה מנשה מאזור רמלה".הקול שלך תמיד גורם לי להתכווץ טיפה ולהרגיש מאוים.


"בצדק. אתה מדבר על האריתראים והסודנים. אני רוצה לשאול אותך ואת כל הצפונבונים, מה היה קורה ומה הם היו עושים אם היו מביאים אליהם כמה סודנים ?"מנשה. תחוס עליי.


"אתם האשכנזים הרסתם את המדינה. כבשתם את המדינה ולא יכולים לראות בן אדם מזרחי מתקדם".מי מעודדת אותך ואומרת לך ליד שאתה צודק?


"יש כאן מישהי שנוסעת איתי במונית. רוצה לדבר איתה?"כן, לגוון קצת.


גברת: "אני נוסעת יחד עם הנהג מנשה".את גם רוצה לקלל ולצעוק?


גברת: "לא. אני לא בנויה לזה. הוא דיבר מעומקי נפשו".הוא צרח מעומק נפשו אבל אני מחבב אותו.


גברת: "הוא רוצה לעשות סדר בכל העולם אבל אי אפשר".אנחנו הצפונבונים, הלב שלנו טוב, יש לנו סבלנות ואהבה לכל השרוטים. החזירי לי את מנשה. מנשה אתה נהג מונית?


"כן וכל הנוסעים שלי כל פעם אומרים לי שאני צודק כשאני מדבר איתך"אני מת שתהיה חבר שלי, מת להכיר אותך.


"אתם לא מסוגלים לראות מזרחי מתקדם. אתם דורכים עליו. כבשתם את המדינה".למה שלא תתקוממו?


"תראה מה עשו למפכ"ל הנבחר. שתיתם לו את הדם בערוץ 2. אתה והחבר שלך אמנון אברמוביץ'".אברמוביץ' הוא גיבור ישראל.


"הוא גיבור ישראל? הרסתם את המדינה".למרות שאתה מזרחי אני מת על השיחות איתך. תבטיח לי שתעלה עוד פעם. תעשה לי 'היידה ביבי'.


"היידה ביבי. הוא יגמור את כל השמאל, את כל הבוזבוזים'".