בזמן שמאות קציני משטרה בכירים יסכמו את תקופת כהונתו של המפכ"ל היוצא רנ"צ רוני אלשיך במסיבת פרידה חגיגית שתתקיים במכללה לשוטרים בבית שמש, תתכנס מחר במקביל ועדת גולדברג למינוי בכירים, כדי לקבל את החלטתה בעניין כשירותו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לכהונה כמפכ"ל הבא של המשטרה.

למעריב נודע כי בינתיים עבר בימים האחרונים ניצב בדימוס אדרי, את בדיקת הפוליגרף כפי שקבעה ועדת גולדברג, במסגרת הדיון שקיימה בשבוע שעבר, ועל פי הידוע היא אמורה לקבל את תוצאות הבדיקה וממצאיה עד לשעות הערב אז תתכנס ותקבל את החלטתה בעניינו.

מי שליווה את הבדיקה הוא היועץ המשפטי (יועמ"ש) לממשלה אביחי מנדלבליט, שמידר מסביבתו את השר לביטחון פנים גלעד ארדן ואת אנשי משרדו בשל העובדה שאדרי, הוא המועמד מטעמו וגם מכהן כמנכ"ל משרדו. את הבדיקה אגב, מלווים אנשי שב"כ וגורמים בכירים בתחום הביטחון והתוצאות נשמרות בחשאיות רבה.

ברור, כי ככל שבדיקת הפוליגרף תעלה תשובה חיובית תקבל וועדת גולדברג, חרף מסע ההשמצות האחרון, לאשר את המינוי וכבר ביום ראשון הקרוב יובא המינוי לאישור הממשלה. הבעיה הגדולה תתחיל באם בדיקת הפוליגרף תכריע את הכף לרעתו של אדרי וועדת גולדברג, תפסול את מועמדותו.

למעריב נודע , כי באפשרות שכזאת ולאור העובדה שכבר בראשון הקרוב יוצא רנ"צ אלשיך לחופשת פרישה חודש לפני סיום תפקידו, ייאלץ השר ארדן, להביא לוועדת גולדברג מועמד אחר מבין השניים שנותרו ניצב דוד ביטן או ניצב יורם הלוי.

לא מן הנמנע כי השר לביטחון פנים יקח לעצמו פרק זמן למחשבה ועד לקבלת ההחלטה הוא ימנה ממלא מקום לתפקיד המפכ"ל מעין תסריט חוזר לסיום כהונתו של המפכ"ל לשעבר רנ"צ בדימוס יוחנן דנינו שאת מקומו מילא עם פרישתו ניצב בדימוס בנצי סאו, לאור כשלים שהתגלו בבחירתו של המועמד גל הירש ועד למינויו של רנ"צ אלשייך.