המשטרה עצרה הערב (שלישי) שישה אנשים - שני מטופלים וארבעה מבני משפחתם - בחשד לתקיפת מאבטחים בבית החולים רמב"ם בחיפה. מבירור ראשוני עלה כי במהלך הליך השחרור מבית החולים, התגלע ויכוח בין המטופלים לצוות הרפואי אשר גלש במהרה לקטטה בין המטופלים למאבטחים במקום. בהמשך הצטרפו לקטטה עוד ארבעה ארבעה מבני משפחתם של המטופלים ובסופה נזקקו שלושה מאבטחים לטיפול רפואי.
כוחות משטרה אשר הגיעו למקום עצרו את שני המטופלים, תושבי חיפה בשנות ה-40 לחייהם ובנוסף, נעצרו ארבעה בני משפחתם אשר סירבו לעיכוב לתחנת המשטרה. מהמשטרה נמסר כי הם רואים בחומרה רבה כל אירוע תקיפה ובדגש על תקיפת עובדי ציבור.
כזכור, במהלך השנה התרחשו מקרים רבים של אלימות כלפי רופאים. ביולי האחרון, גבר ואישה תושבי באר שבע נעצרו לאחר שעל פי החשד, היו מעורבים בתקיפת רופא בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מתחקור של שוטרים שהגיעו למקום, עלה החשד כי השניים הגיעו לקבלת טיפול רפואי ומשהמענה הרפואי לא היה לשביעות רצונם, האישה תלשה את התג השמי של הרופא מחולצתו, לעסה אותו וירקה אותו. אז המשיכה באיומיה כלפי הרופא תוך שהיא תוקפת באגרופים אח ולבסוף התיישבה על הרצפה והחלה לצעוק. שני החשודים, תושבי באר שבע בני 34, יובאו היום לבימ"ש השלום בבאר שבע. מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל רואה בחומרה תקיפת סגל רפואי ותפעל לחקירת מעורבים ומיצוי הדין עם החשודים".

כשבועיים לפני כן, אם ובת תקפו רופאה שטיפלה בסבתא בבית החולים איכילוב, בגלל שלא היו מרוצות מהטיפול בה. על פי החשד, החשודות דחפו את הרופאה, ד"ר קרין הלר, שרטו אותה והעיפו לעברה מחשב. שוטר קהילתי המוצב בבית החולים דרך קבע, השתלט על השתיים הסיוע מאבטחים והזעיק את המשטרה שעצרה אותן לחקירה בחשד לתקיפת עובד ציבור וגרימת חבלות. ד"ר הלר אמרה: "הותקפתי בחדר המיון. במהלך שהות המטופלת במיון התלוננה המשפחה שהלשון של המטופלת נפוחה. נתתי לה טיפול בהתאם והמשפחה הודתה לי. במקביל, טיפלתי בחולים נוספים במיון ובחולה נוספת ששכבה באותו חדר. כשפניתי לטפל בחולה הנוספת, שהיה עליי לזהות אותה ולתת לה מנות דם, פנתה אליי המשפחה בהיסטריה ואמרה שהמוניטור מצפצף. הסתכלתי עליו ואז ראיתי שהייתה עליה בלחץ דם". 
בשלב זה, לטענתה, "ביקשתי לעשות מדידת לחץ דם נוספת ולהרגיע את החולה, כשמקביל טיפלתי במטופלת הנוספת בחדר. כשראיתי שהלחץ דם שלה גבוה, וניגשתי למחשב לתת הוראה לתרופה להורדת לחץ דם. בעת שישבתי מול המחשב ניגשה אליי קרובת משפחה של המטופלת והחלה להכות אותי בראשי ובפניי. כשהתרוממתי המשיכה להכות אותי בזרועי וחתכה אותי עם הציפורניים באמה הימנית שלי. זזתי לאחור והייתי בהלם, כמובן שלא הגבתי. זו התגובה של משפחה של חולה שקיבלה טיפול אדיב".